Підключення звукової карти до материнської плати

Аудіоплата може бути опціональним або необхідним доповненням до пристроїв вашого комп'ютера через потребу у високоякісному передачі звуку. У даній статті ми розповімо, як підключити звукову карту до материнської плати.

Види звукових карт і їх підключення до материнської плати

Вбудовану звукову карту містить практично будь-яка материнська плата, хіба що за винятком серверних, яким вона не потрібна з об'єктивних причин. При цьому у користувача може виникнути потреба в установці окремого пристрою з метою підвищення якості одержуваного звуку і/або нівелювання залежності від системної плати і перешкод, що створюються при штатній роботі. Звукові карти бувають внутрішні і зовнішні, перші розташовуються всередині системного блоку, під'єднуючись за допомогою інтерфейсу PCI Express, другі &8212; поза системника, підключаючись до системи через провід USB.

Читайте також: Як вибрати звукову карту для комп'ютера

Так виглядають внутрішні аудіоплати:

Внутренняя звуковая карта

Як бачите, це звичайна електронна плата з впаяними елементами і аудіовиходами різних форматів, з обрамленням або без (як стверджують деякі виробники – це додатковий захист від перешкод), що приєднується безпосередньо до материнке.

А так зовнішні:

Внешняя звуковая карта

Ці ж звукові карти являють собою окреме повноцінне пристрій у власному корпусі, крім звичних аудіороз'ємів містить також і гніздо USB.

Підключення звукової карти

Як нескладно здогадатися, принцип підключення різних видів звукових карт буде відрізнятися між собою.

Внутрішній устрій

Для того щоб підключити внутрішню звукову плату:

  1. Візьміть свій аудіопристрій так, щоб ключ дошки дивився вниз.
  2. Берём внутреннюю аудиоплату
  3. В залежності від довжини ключа аудіокарти відіжміть кріплення або не чіпайте його, після чого вставте в роз'єм PCI Express саму плату до кінця (але без зайвих зусиль) або клацання кріплення.
  4. Разъёмы PCI Express для подключения звуковой карты к ПК

Після включення комп'ютера пристрій і базові драйвера для нього автоматично встановляться операційною системою. При бажанні скачайте спеціальні утиліти з сайту виробника плати.

Примітка: не переживайте про вибір конкретного роз'єму, звукові карти підключаються по &171;PCI Express 1x&187; , а значить, їм підійде будь-який вільний, навіть можете вибрати з найменшим значенням (ключем), щоб залишити місце для інших пристроїв.

Зовнішній пристрій

Зовнішня аудіоплата приєднується наступним чином:

  1. Встановіть пристрій в будь-якому зручному для вас місці і підключіть до нього провід USB, що йшов в комплекті.
  2. Разъём для подключения на внешней аудиокарте
  3. Підключіть пристрій по USB з материнською платою, використавши будь-який вільний гніздо (краще тієї версії, яка написана в специфікації вашої аудіокарти).
  4. Гнезда USB для подключения внешней звуковой карты

Таким чином, навіть без виключення і перезавантаження комп'ютера ви можете почати користуватися девайсом, підключаючи до нього різні аудіопристрої.

Читайте також: причини відсутності звуку на ПК

З цієї статті ви дізналися, як підключити звукову карту до материнської плати. Така процедура легко здійснюється за допомогою використання інтерфейсу PCI Express або USB.

більше статей на цю тему: