перегляд характеристик материнської плати

Дані про власну системну плату, хоча б загальні, як і про будь-якому іншому компоненті ПК, нехай і не необхідно, але, принаймні, мінімум корисно знати багатьом користувачам. У цій статті ми розглянемо те, як дізнатися характеристики материнської плати на комп'ютері.

Параметри системної плати

Як і дані будь-якого компонента ПК, характеристики системної плати можна переглянути різними способами: через сторонній софт, Системні інструменти, візуальний огляд або ж скориставшись офіційними відомостями від виробника. Умовно способи можна розділити на автоматичний і ручний. Перший здійснюється програмно, де інформація збирається автоматично і не вимагаючи від користувача зайвих дій. Другий же має на увазі самостійний огляд материнки з подальшим моніторингом характеристик в мережі.

Читайте також: Як дізнатися характеристики свого комп'ютера

Спосіб 1: CPU-Z

Ця програма збору інформації про систему прекрасно справляється і з переглядом різних характеристик, в тому числі і материнської плати.

Завантажити CPU-Z

Для того щоб дізнатися потрібну інформацію, перейдіть на вкладку «Mainboard» . Тут ви зможете подивитися найменування виробника і моделі пристрою, її версію, дані про чіпсет, BIOS і трохи про роз'єми PCI-Express. Скромно, але для більшості користувачів буде достатньо.

Характеристики материнской платы в CPU-Z

Спосіб 2: Speccy

Далі йде Speccy: теж мініатюрна, але зручна, до того ж інформативна утиліта для перегляду обладнання.

Завантажити Speccy

Щоб подивитися потрібну інформацію в ній, потрібно клікнути по рядку " системна плата» , після чого програма виведе всю доступну інформацію. Можете поглянути на дані самої плати, BIOS, напруги, яке по ній проходить, а також докладно про роз'єми PCI-Express.

Характеристики материнской платы в Speccy

Спосіб 3: AIDA64

Звичайно ж, не варто забувати про одну з кращих програм для діагностики системи — AIDA64, яка також збирає інформацію про материнську плату. Подивитися дані системної плати тут можна так:

Завантажити AIDA64

 1. Клікніть по значку або рядку " системна плата» лівою кнопкою миші.
 2. Начало работы с AIDA64 Extreme
 3. Знову клацніть по рядку або ярлику " системна плата» .
 4. Переход на вкладку Системная плата в AIDA64 Extreme
 5. Перегляньте потрібну вам інформацію.
 6. Характеристики материнской платы в AIDA64 Extreme

AIDA64 відрізняється від вищерозглянутих програм тим, що виводить відомості про шину і трохи більше інформації в категорії " фізична інформація про системну плату» . Крім того, вона дає посилання на корисні джерела для додаткової інформації та оновлень.

Спосіб 4: перегляд вручну

Якщо з якихось причин ви не можете або не хочете користуватися стороннім софтом, то не біда. Існує ряд способів, які дозволяють переглянути характеристики материнської плати без програм, але за допомогою системних інструментів або Інтернету.

Варіант 1: візуальний огляд

Безвідмовний і самий гарантований спосіб дізнатися назву і навіть модельний ряд, а далі все залежить від вашої уважності. Розкрутіть праву кришку системного блоку, акуратно зніміть її і погляньте на материнську плату.

Визуальный осмотр материнской платы

Зазвичай виробники пишуть назву моделі десь поблизу центру або розетки. Крім того, ви можете підрахувати, скільки у вас роз'ємів PCI-Express, оперативної пам'яті, яка кількість кольорів підтримується і т.д. отримання розширених відомостей залежить від того, скільки інформації нанесено на сам текстоліт материнки. Очевидний недолік такого методу-мала інформативність з незручною формою подачі даних. Адже не все на платі може бути підписано, а деякі позначення виявляються заховані або вкрай дрібні, не кажучи про те, що щось можна банально випустити з уваги.

Варіант 2: вбудовані в ОС інструменти

Windows має пару інструментів, якими ви можете послідовно скористатися, а саме " відомості про систему» і &171;командний рядок» . Процедура вилучення інформації з їх допомогою така:

 1. Викличте меню «Пуск» , в рядку пошуку введіть " відомості про систему» і відкрийте програму будь-яким зручним для Вас способом: через значок, кнопку »відкрити" або " Запуск від імені адміністратора» , в нашому випадку це непринципово.
 2. Открытие системного приложения Сведения о системе в Windows
 3. Подивіться на такі рядки: " Виробник основної плати» , " Модель основної плати» і " версія основної плати» , що відносяться до безпосередніх характеристик материнської плати. Додатково вище є дані про BIOS.
 4. Характеристики материнской платы в приложении Сведения о системе
 5. Відкрийте системний додаток " командний рядок» через «Пуск» і рядок пошуку, виконавши " Запуск від імені адміністратора» , щоб уникнути конфлікту повноважень.
 6. Открытие системного приложения Командная строка в Windows
 7. Введіть команду wmic baseboard list full .
 8. Читайте також: корисні команди для "командного рядка" в Windows 10

  Ввод команды просмотра характеристик системной платы в Командной строке Windows
 9. Перегляньте інформацію про характеристики материнської плати.
 10. Характеристики материнской платы в Командной строке Windows

Таким чином, ви отримаєте інформацію про основні дані про системну плату, а за допомогою командного рядка можна також дізнатися її серійний номер.

Варіант 3: перегляд характеристик на сайті виробника

Використавши будь-який з перерахованих вище способів або глянувши на супровідні матеріали (документацію) материнської плати ви дізналися, хто її зробив і як зветься ваша модель. Цього достатньо, щоб пошукати відомості про неї на сайті компанії-виробника. Розглянемо спосіб на прикладі пристрою від компанії ASUS. Для того щоб дізнатися офіційні специфікації, задійте такий алгоритм:

Перейдіть на офіційний веб-сайт ASUS

 1. Скориставшись пошуком, введіть ім'я моделі материнської плати, виберіть її з пропонованих варіантів або натисніть клавішу «Enter» &8212; так ви потрапите на сторінку цікавить моделі.
 2. Официальный сайт Asus
 3. Клікніть по ярлику " Характеристики» (у Вас Розділ може називатися по-іншому, наприклад, &171;Specifications&187;) або відшукайте плитку, що перенаправляє в цей розділ.
 4. Страничка материнской платы на официальном сайте Asus

  На сайті ASUS може не зовсім коректно спрацювати або не спрацювати зовсім кнопка " Характеристики» із зображенням. Оскільки вона знаходиться відразу в першій категорії, яка відкривається, сайт думає, ніби ви вже дивитеся на характеристики. Прокрутіть трохи вниз, якщо кнопка неактивна, щоб побачити потрібні деталі.

  Характеристики материнской платы на официальном сайте Asus
 5. Витягніть необхідну інформацію, за необхідності прокручуючи сторінку.
 6. Подробные характеристики материнской платы на официальном сайте Asus

Як бачите, виробник не ховає докладні відомості про свій продукт, так що ви зможете дізнатися все, що тільки захочете.

Ми розповіли про основні методи того, як дізнатися характеристики материнської плати. Для цього можна використовувати сторонній або системний софт, оглянути пристрій візуально або скористатися офіційними даними, при цьому комбінуючи вищевказані методи для складання докладного зведення.

більше статей на цю тему: