Підключення картрідера до материнської плати

Картрідер як вузькоспеціалізований пристрій для читання карт формату SD, microSD і CompactFlash і інших буває корисний в роботі багатьох користувачів. Про те, як підключити картрідер до материнської плати, піде мова в даній статті.

Підключення внутрішніх і зовнішніх картрідеров до системної плати

Підключення картрідера відрізняється по тому, чи є пристрій внутрішнім і розташованим безпосередньо в системному блоці, або ж він зовнішній і може бути вільно встановлений в будь-якому зручному місці для користувача.

Такі внутрішні пристрої, що монтуються на передню панель системного блоку замість дисковода або нижче / вище його, при наявності вільних місць:

Внутренний картридер

Вони схожі на додаткову USB-панель, хоча в дешевих моделях зазвичай застосовуються роз'єми тільки для читання SD і microSD.

А так виглядають зовнішні девайси, які в залежності від довжини дроту і вашого бажання можна розташувати практично де завгодно, навіть на істотній відстані від системного блоку:

Внешний картридер

Такі моделі теж володіють різною функціональністю, що залежить від ціни і потреб користувача, а крім того, можуть, при необхідності, з'єднуватися не тільки з комп'ютером, але і з телефоном.

Підключення обох видів пристрою до плати кардинально різниться. Перші з'єднуються з платою по внутрішнім роз'ємів USB, другі, відповідно, за зовнішніми.

Варіант 1: Внутрішній зчитувач карт

Найчастіше внутрішні моделі підключаються завдяки вбудованому штекеру USB версії 2.0 або 3.0 в залежності від ціни і року випуску. Тому після монтажу самого пристрою зробіть два простих дії:

 1. Візьміть USB 2.0 штекер девайса.
 2. Штекер USB картридера

  Або штекер USB 3.0:

  Штекер USB 3.0 картридера
 3. Вставте його у відповідний внутрішній роз'єм материнської плати, підписаний &171;F_USB&187; , просто &171;USB&187; або інакше, але обов'язково містить слово &171;USB&187; .
 4. Внутренние разъёмы USB на материнской плате

  Або у відповідний роз'єм для USB 3.0, підписаний, як &171;USB3&187; .

  Внутренний разъём USB 3.0 на материнской плате

Примітка: деякі моделі мають SATA-кабель, який підключається в аналогічний роз'єм на материнській платі так само, як, наприклад, жорсткий диск, хоча це більше опціонально, адже основне підключення йде по USB, і підключення SATA використовується в зв'язці з ним.

Несколько разъёмов для подключения по SATA внутри материнской платы

При включенні комп'ютера пристрій повинен автоматично визначитися операційною системою.

Варіант 2: Зовнішній картрідер

Як і будь-який зовнішній пристрій, даний девайс підключається через USB-порти, в нашому випадку материнської плати. А значить, алгоритм підключення такий:

 1. Візьміть провід USB-пристрою.
 2. USB провод картридера
 3. Підключіть його будь-яке в гніздо USB версії 2.0 або 3.0.
 4. Задняя панель материнской платы с гнёздами USB разных версий
 5. Таким чином, навіть не вимикаючи пристрій, Ви можете почати користуватися зовнішнім картрідером. Деякі подібні пристрої підключаються через USB Type-C, для з'єднання з якими вам буде потрібно або потрібний роз'єм на задній панелі материнської плати.
 6. Задняя панель материнской платы с type с разъёмом
 7. Або ж використовуйте перехідник з USB Type-C на USB версії 2.0 або 3.0.
 8. Переходник с type c на usb

У даній статті були розглянуті способи підключення картрідеров як внутрішнього, так і зовнішнього. З'єднання відбувається за допомогою роз'ємів USB, а в специфічних випадках &8212; sata.

більше статей на цю тему: