Програми для налаштування відеокарти NVIDIA

NVIDIA System Tools with ESA Support

Найбільш популярна програма для налаштування відеокарт NVIDIA System Tools with ESA Support являє собою офіційний набір інструментів від компанії для налаштування компонента і оптимізації системи. При використанні графічного адаптера потрібно встановити додаток, і зазвичай воно називається " Панель керування NVIDIA» . Крім того, воно дозволяє отримати інформацію про системну плату та інших складових, які пов'язані з роботою відеоадаптера.

программы для настройки видеокарт nvidia-01
Умовно функціональність програми можна розділити на дві частини. Засіб System Monitor розроблено для моніторингу стану компонентів ПК або ноутбука з можливістю створювати журнали. Додаткові інструменти знаходяться на вкладках NVIDIA Control Panel: так, доступна тонка настройка параметрів графічного обладнання, включаючи розгін і тестування при стресових навантаженнях.

Завантажити NVIDIA System Tools with ESA Support

RivaTuner

Програма RivaTuner дозволяє тонко налаштувати роботу відеокарт на чіпах NVIDIA. Вона відкриває доступ до недокументованим параметрам всіх версій програмного забезпечення Detonator. Інструмент має додаткові функції, включаючи моніторинг стану графічного адаптера і компонентів системи, а також збір статистики. Інтерфейс програми повністю російською мовою, при цьому він простий і інтуїтивно зрозумілий, оскільки логічно розділений на вкладки з можливостями. Якщо використовується кілька драйверів, то можна вибрати потрібний компонент для подальшої настройки.
программы для настройки видеокарт nvidia-02
У програму вбудований майстер для настройки дисплея, також можна відкоригувати параметри частот і дозволу вручну. Передбачено інструмент для роботи з яскравістю, гамою і контрастністю монітора. Редактор реєстру відкриває швидкий доступ до зміни значень параметрів без використання системних засобів, які використовувати не завжди зручно. Особливістю RivaTuner є наявність діагностичного модуля і патча, що дозволяє виправляти різні проблеми. При необхідності можна скористатися набором готових скриптів або самостійно відредагувати їх.

Завантажити RivaTuner

NVmax

NVmax – потужний інструмент для налаштування відеокарт сімейства NVIDIA з драйверами Detonator (зауважте, це дуже старі відеокарти, як і сама програма) на оптимальну продуктивність. Він включає в себе безліч різних параметрів, дозволяючи редагувати як основні, так і додаткові можливості програмного забезпечення для розгону компонента. За допомогою програми можна переглянути детальну інформацію про графічний адаптер, знайти і оновити драйвер, а також протестувати відеокарту на розгін.
программы для настройки видеокарт nvidia-3
Наявність тонких налаштувань дозволяє оптимізувати роботу відеокарти під різні завдання, при цьому вона не займає багато місця на жорсткому диску комп'ютера. Поширюється на безкоштовній основі, але вже давно не підтримується розробниками, тобто оновлення та виправлення помилок не передбачається. Програма сумісна з усіма актуальними версіями ОС Windows і підтримує російськомовну локалізацію. Ще раз підкреслимо, що спрямована вона виключно на застарілий і вузький сегмент відеокарт НВІДІА.

Завантажити NVmax

ATuner

Ще одна невимоглива до ресурсів, але при цьому функціональна програма для графічних адаптерів від NVIDIA – це aTuner, яка поширюється безкоштовно і має в своєму арсеналі необхідні інструменти для налаштування відеокарти на базі чіпсета GeForce. По суті, вона є продовженням утиліти GeForce Tweak Utility, але при цьому спеціалізується виключно на параметрах OpenGL і Direct3D. головне переваги софта – це зрозуміле і просте створення профілю з відредагованими параметрами, а також їх подальше застосування в залежності від завдання.
программы для настройки видеокарт nvidia-04
Програма включає в себе Anti-Aliasing, в тому числі і неофіційні режими, а також VSync і анізотропну фільтрацію. В одному вікні вона показує всі важливі настройки 3D-якості, при цьому не вносить ніяких змін до реєстру без згоди користувача. Для поліпшення якості текстур на поверхні дозволяє застосувати функцію &171;AnisotropicFiltering&187; . Софт сумісний з більшістю GeForce-моделей, при цьому швидко адаптується до нових драйверів. aTuner вже не підтримується розробниками, але розповсюджується на безкоштовній основі.

Завантажити aTuner

PowerStrip

Програма PowerStrip дозволяє максимально оптимізувати відеосистему комп'ютера або ноутбука, оскільки містить велику кількість інструментів для налаштування монітора. Наприклад, з її допомогою можна тонко відрегулювати дозвіл і колірний режим, а також частоту розгортки. Додаток підтримує роботу не тільки з відеокартами NVIDIA, але і з моделями від інших виробників, що є рідкістю серед аналогічних продуктів. Воно має в своєму розпорядженні більш, ніж 500 параметрами настройки, включаючи навіть складні засоби, в тому числі корекцію геометричного положення монітора або кольору.
программы для настройки видеокарт nvidia-05
Реалізована підтримка управління функціями за допомогою гарячих клавіш, які користувач самостійно може задати. Кожна настройка передбачає детальну контекстну підказку, а автоматичне оновлення дозволяє завжди використовувати актуальну версію програми. Вбудована велика база інструментів для діагностики системи і графічного адаптера, оптимізації оперативної пам'яті і налаштування монітора. PowerStrip-це платна програма, але розробники дозволяють користуватися всіма функціями без обмежень протягом пробного періоду.

Завантажити PowerStrip

більше статей на цю тему: