причини, за якими не заряджається геймпад від PlayStation 4

Причина 1: програмний збій

Сучасні варіанти геймпада від ПлейСтейшн 4 являють собою складні пристрої з власною материнською платою і фірмовою прошивкою. Як і у випадку з іншими подібними девайсами, час від часу трапляються ті чи інші програмні помилки, в результаті яких контролер може не заряджатися. Для вирішення такої проблеми слід скинути девайс: візьміть тонкий довгий предмет (підійдуть розігнута канцелярська скріпка або інструмент для вилучення SIM-лотка з сучасного смартфона), потім вставте його в отвір на днище геймпада, яке знаходиться в зазначеній на зображенні нижче зоні, і натисніть до клацання.

Кнопка перезагрузки для сброса контроллера PS4 при проблемах с зарядкой

Відбудеться апаратне перезавантаження контролера – його налаштування будуть скинуті. Підключіть девайс до приставки і перевірте працездатність зарядки. Якщо маніпуляція не мала ефект-читайте далі.

Причина 2: Неполадки з кабелем

Наступним частим джерелом розглянутої проблеми є кабель підключення-Перевірте його працездатність за таким алгоритмом:

 1. Спробуйте цим же проводом підключити до консолі інший відповідний аксесуар (другий геймпад або фірмову гарнітуру від Sony). Якщо спостерігаються проблеми – кабель під заміну.
 2. Якщо іншого пристрою для PlayStation 4 Немає, провід можна перевірити окремо – наприклад, підключіть геймпад до комп'ютера.

  Детальніше: Як підключити Dualshock 4 до ПК

 3. Останній метод діагностики – використовувати кабель незалежно від приставки і контролера, з'єднавши їм два сумісних гаджета.
 4. Якщо в результаті перевірки з'ясувалося, що шнур непрацездатний, найкращим рішенням буде придбання нового, оскільки ремонт таких комплектуючих часто недоцільний.

Причина 3: проблеми з роз'ємами

Також джерелом збою можуть бути несправні порти USB як на геймпаді, так і на самій ПлейСтейшн 4. Їх діагностика подібна перевірці кабелю, описаної в попередньому розділі, але з парою відмінностей:

 • Портів USB на корпусі PS4 кілька, тому для початку спробуйте підключити геймпад до будь-якого іншого з них;
 • ЮСБ також можна перевірити за допомогою сумісних аксесуарів, що використовують відповідний коннектор.

У разі поломки роз'єму на приставці або геймпаді слід віднести пристрої в сервісний центр.

Причина 4: Неполадки із зарядним пристроєм

Серія Dualshock 4 вигідно відрізняється від попереднього покоління функцією зарядки як від спеціальної станції, так і від блоку живлення смартфона зі схожими характеристиками. Якщо проблеми спостерігаються з ними, виконайте наступні дії:

 1. Для перевірки оригінального аксесуара зарядки скористайтеся другим, свідомо робочим Дуалшоком: вставте його в гніздо до клацання і підключіть електроживлення. Також можна спробувати виконати установку контролерів в додатковий порт, якщо такий є у вашому варіанті – в разі повторення збою станція виразно вимагає ремонту.
 2. Якщо зарядка здійснюється за допомогою стороннього блоку живлення, обов'язково перевірте його характеристики – можливо, вихідні значення напруги і/або сили струму занадто великі або низькі для заряджання батареї геймпада.
 3. Перевірте також стан роз'ємів – наявність візуальних дефектів на кшталт погнутих контактів або корозії однозначно свідчить про непрацездатність пристрою.
 4. Використання зовнішніх зарядок для Dualshock 4 висвітлено в розділі Статті про правильне заряджання, тому за подробицями зверніться до нього.

Причина 5: вихід батареї з ладу

Не можна також виключати і поломку безпосередньо акумулятора геймпада – зазвичай таке відбувається в результаті порушення умов його експлуатації або заводського браку. Як, правило подібне супроводжується додатковими симптомами, такими як:

 • Проблеми із запуском геймпада;
 • Різноманітні збої в роботі (мимовільне повторення натискань на кнопки, залипання вібрації, інше);
 • Непрацездатність окремих функцій (вібровіддачі, світлового індикатора або сенсорної панелі).

Найкращим рішенням в такій ситуації буде звернення в техпідтримку Sony, якщо пристрій ще на гарантії, або в ремонтну майстерню, якщо термін закінчився. Також, якщо ви вважаєте себе здатним на таке, можна замінити акумулятор самостійно, розібравши контролер – процедура нескладна, описана нами в окремій статті.

Детальніше: Як розібрати геймпад PlayStation 4

Причина 6: Поломка Dualshock 4

Техніка Соні славиться якістю, проте від проблем не застрахований ніхто, особливо якщо порушувалися умови експлуатації пристрою. Симптоми апаратних неполадок геймпада подібні таким у зламаною батареї плюс труднощі з визначенням його приставкою. У цій ситуації виходу тільки два-звернення в СЕРВІС або придбання нового контролера, якщо ремонт буде визнаний недоцільним.

Як правильно заряджати батарею Дуалшока 4

Небагато користувачів знають і ще менше дотримуються правил експлуатації акумуляторів типу Li-Ion, які встановлені в фірмових геймпадах Sony. Ми постаралися зібрати невелике керівництво по правильній зарядці батареї контролерів-можете ознайомитися з ним, перейшовши за посиланням далі.

Детальніше: правильна зарядка геймпадів PS4

більше статей на цю тему: