Як подивитися оперативну пам'ять в BIOS

Увійти в сам БІОС можна за допомогою операційної системи або за допомогою натискання спеціальної клавіші в момент запуску пристрою.

Детальніше: як потрапити в BIOS на комп'ютері / на ноутбуці

Дивимося інформацію про оперативну пам'ять

Щоб дізнатися, скільки всього пам'яті має оперативне запам'ятовуючий пристрій (ОЗУ), потрібно запустити БІОС і перевірити інформацію на вкладці «Main» . Необхідні дані будуть відображені в рядку «System Memory» (ще може називатися «Total Memory» або «Installed Memory» ).
как в биосе посмотреть оперативную память 1
Також дані значення можуть бути приховані в опції «System Information» . В цьому випадку стрілками на клавіатурі потрібно вибрати цей рядок і перейти в неї за допомогою клавіші «Enter» .
как в биосе посмотреть оперативную память 2
Якщо материнська плата під управлінням UEFI-інтерфейсу - все ще простіше. Зазвичай розділ інформації про систему комп'ютера знаходиться прямо на стартовому екрані. Вам лише потрібно відшукати панель «Information» і подивитися значення параметра «Memory» .
как в биосе посмотреть оперативную память 3
Крім того, інформацію про кількість оперативної пам'яті ви можете дізнатися і іншими способами, наприклад в самій операційній системі або за допомогою завантажувальної флешки зі спеціальними утилітами. Як це зробити, ви дізнаєтеся з матеріалу за посиланням нижче.

Читайте також: дізнаємося обсяг оперативної пам'яті на ПК

Дивимося настройки оперативної пам'яті

У БІОС також можна подивитися частоту, таймінги і тип ОЗУ. Робиться це безпосередньо в її Налаштуваннях. Далі ми розповідаємо, де саме можна подивитися дані опції, а в статті за посиланням нижче, ви можете дізнатися, як і навіщо їх потрібно застосовувати.

Детальніше: Налаштування оперативної пам'яті в BIOS

Варіант 1: текстовий інтерфейс БІОС

Налаштування оперативної пам'яті часто поєднуються у власному підрозділі «Memory Configuration» або в подібному параметрі зі словами «Setting» , «Option» і т. д.
как в биосе посмотреть оперативную память 5
Ця опція часто розміщується на вкладці розширених налаштувань. Тут вона також може бути доступна як відразу, так і об'єднуватися в спеціальних підрозділах пам'яті, часто це «Chipset» або «JumperFree Configuration» , які іноді ще виносяться на окрему вкладку.
как в биосе посмотреть оперативную память 4
Такі настройки можуть перебувати в розділах розгону компонентів комп'ютера. Зазвичай це вкладки «OC Ai Tweaker» , «Overclocking» , «M.I.T» або їх варіації.
как в биосе посмотреть оперативную память 7

Варіант 2: графічний інтерфейс UEFI

У сучасних інтерфейсів конфігурації ОЗУ доступні в розширеному режимі. У різних UEFI-системах кнопка, що відповідає за перехід в такий режим, може називатися або «Classic» , або «Advanced mode» .
как в биосе посмотреть оперативную память 12
Ці параметри часто знаходяться на тих самих вкладках, що і в текстових версіях меню, які ми розглядали в варіанті 1 . Наприклад, в материнських платах від Gigabyte даний розділ зазвичай розташовується на вкладці «M.I.T» .
как в биосе посмотреть оперативную память 6

Визначаємо помилки оперативної пам'яті

Коли потрібно подивитися проблемні місця і помилки в блоках пам'яті, можна скористатися двома способами. У першому випадку все здійснюється в самому БІОС, інша ж методика передбачає наявність завантажувальної флешки, на якій якраз і будуть проводитися тести.

Спосіб 1: стандартні засоби

Якщо виробник вашого обладнання передбачив засоби діагностики ОЗУ, то вам потрібно знайти відповідний розділ в інтерфейсі БІОС (зазвичай вкладка «Diagnostics» ) і запустити тест оперативної пам'яті.
как в биосе посмотреть оперативную память 8
Після закінчення тесту система відкриє вікно з відомостями про помилки в блоках ОЗУ. Однак розробники материнських плат дуже рідко вбудовують в мікропрограму базових налаштувань дану утиліту. Тому часто доводиться вдаватися до використання стороннього софта.

Спосіб 2: програмні методи

Для діагностики ОЗУ існує безліч різних програм. Ми розглянемо утиліту MemTest86+, але за посиланням нижче ви можете ознайомитися з іншими схожими продуктами.

Читайте також: Програми для перевірки оперативної пам'яті

Завантажити MemTest86+

 1. Скачайте MemTest86+ і з її допомогою створіть завантажувальну флешку.
 2. как в биосе посмотреть оперативную память 11
 3. Запустіть комп'ютер з флешки-для цього в БІОС перейдіть на вкладку Завантаження (найчастіше «Boot» ) і встановіть пріоритет USB-накопичувача з потрібною програмою.

  Детальніше: налаштовуємо BIOS для завантаження з флешки
  как в биосе посмотреть оперативную память 9

 4. Клавішею «F10» збережіть внесені зміни, після чого пристрій перезавантажиться і запустить утиліту.

  Читайте також: збереження налаштувань в BIOS

 5. Дочекайтеся закінчення тестування оперативної пам'яті. Зверніть увагу: в розділі «Errors» відобразиться кількість помилок, а нижче в таблиці стануть доступні конкретні проблемні блоки і коди інформації про їх збої.
 6. как в биосе посмотреть оперативную память 10

Детальніше про використання даної програми розповідається в статті на нашому сайті, з якою можна ознайомитися за посиланням нижче.

Читайте також: як протестувати ОЗУ за допомогою програми MemTest86+

більше статей на цю тему: