перетворення відрізків у полілінію в AutoCAD

Основні елементи креслення в AutoCAD зазвичай складаються з відрізків і поліліній. З них же створюються більш складні структури, об'єднані в блоки або розташовані окремо. Іноді юзер під час взаємодії з проектом стикається з потребою перетворення групи відрізків в одну полілінію для спрощення роботи з ними. Виконати поставлену мету можна двома різними способами. Вони обидва полягають у використанні вбудованих функцій Автокада, проте алгоритм дій буде трохи різним.

Відмінності між полілінією та відрізками

Для початку давайте поговоримо про найголовніші відмінності полілінії і відрізків, щоб у початківців користувачів не залишилося питань з цього приводу і відразу стало зрозуміло, навіщо все-таки багато хто здійснює подібне конвертування. Почати варто з відрізка: подібна лінія є елементом прямої, ОБМЕЖЕНОЮ точками з обох кінців. Вбудований в AutoCAD інструмент &171; відрізок & 187; дозволяє в циклічному порядку додавати такі лінії на карту креслення, де перша точка нового відрізка створюється на кінцевій попереднього. Вся заковика такої структури полягає в тому, що хоч об'єкт і виглядає як одне ціле, але при цьому кожен відрізок редагується, переміщається і видаляється окремо. При спробі додавання штрихування або інших допоміжних компонентів можуть спостерігатися помилки. Наприклад, заливка не пройде успішно, оскільки виявиться, що точки не зімкнуті повністю. Саме через таких нюансів і створюються полілінії.

Пример внешнего вида стандартного отрезка в программе AutoCAD

Що стосується полілінії, то її принцип створення практично аналогічний тому, що ви бачите при додаванні відрізка. Однак в даному випадку всі точки зімкнуті в єдине ціле, а сам об'єкт є блоком. Якщо ви редагуєте одну з точок полілінії, сусідні теж зачіпаються, що дозволяє створювати унікальні викривлення і подібні ефекти. За допомогою функції &171; розчленувати&187; виконується &171;вибух&187; полілінії, і в підсумку кожна складова являє собою окремий відрізок.

Пример внешнего вида стандартной полилинии в программе AutoCAD

Читайте також:
створення блоків у програмі AutoCAD
Як розбити блок в AutoCAD
застосування динамічних блоків в AutoCAD
перейменування блоків на AutoCAD

Перетворюємо відрізки в полілінію в AutoCAD

Тепер, коли ми повністю розібралися з цією темою, можна переходити безпосередньо до розгляду способів перетворення. В рамках цього матеріалу ми розглянемо два доступних варіанти з різною послідовністю дій. Вам залишиться тільки підібрати найбільш підходящий і слідувати інструкціям.

Спосіб 1: Інструмент &171; редагувати полілінію & 187;

Як перший приклад розглянемо популярний інструмент &171;редагувати полілінію&187; . Спочатку він призначений для того, щоб здійснювати зміни вже наявної полілінії, однак при виборі відрізка з'являється додаткова опція перетворення, яка і цікавить нас зараз.

 1. Відшукайте на екрані групу відрізків.
 2. Выбор группы отрезков для дальнейшего конвертирования в полилинию в программе AutoCAD
 3. На головній стрічці розгорніть розділ &171;редагування & 187; , якщо він знаходиться в згорнутому стані, щоб переглянути всі розташовані там елементи.
 4. Раскрытие группы инструментов редактирования в программе AutoCAD
 5. Наведіть курсор на один із інструментів, щоб ознайомитися з його описом. Серед усього списку Вам буде потрібно знайти і вибрати &171;редагувати полілінію&187; .
 6. Выбор инструмента редактирования полилинии в программе AutoCAD
 7. Потім біля курсору з'явиться підказка, текст якої повідомляє про те, що зараз потрібно вибрати полілінію. Замість цього клікніть на один з відрізків групи.
 8. Выбор отрезка для редактирования полилинии в программе AutoCAD
 9. Підказка буде замінена на питання &171;зробити це полілінією?&187; . Після його відображення просто натисніть на клавішу Enter .
 10. Преобразование отрезка в полилинию в программе AutoCAD
 11. Відкриється список з можливими параметрами. У ньому відшукайте варіант & 171; додати&187; .
 12. Добавление отрезков для преобразования в полилинию в программе AutoCAD
 13. Тепер за допомогою лівого кліка мишкою відзначте абсолютно всі відрізки, що входять до групи, яку ви хочете зробити полілінією. Вибрані елементи будуть відзначені синім кольором.
 14. Ручное добавление отрезков для преобразования в полилинию в программе AutoCAD
 15. Після завершення двічі натисніть на клавішу Enter , і ви зможете побачити, що відбулося перетворення.
 16. Успешное преобразование в полилинию с помощью инструмента редактирования в AutoCAD

Наведена вище інструкція є одним з аспектів, що застосовуються в малюванні креслень в AutoCAD. Якщо ви ще не знайомі з цим процесом, радимо прочитати спеціальний навчальний матеріал по даній темі на нашому сайті, перейшовши за вказаною нижче посиланням. Там ви знайдете Детальні керівництва по взаємодії з основними функціями і можливостями.

Детальніше: малювання двовимірних об'єктів в AutoCAD

Спосіб 2: Інструмент &171; З'єднати & 187;

У деяких випадках розібраний вище приклад здасться оптимальним варіантом створення полілінії з відрізків, проте існує метод, що дозволяє виконати цю процедуру трохи швидше. Принцип його дії полягає в з'єднанні наявних ліній, а вся операція виглядає так:

 1. Знову розгорніть усі елементи розділу & 171; редагування & 187; .
 2. Открытие раздела редактирование для выбора инструмента Соединить в AutoCAD
 3. Виберіть там & 171; З'єднати&187; .
 4. Выбор инструмента Соединить для создания полилинии из отрезка в AutoCAD
 5. За допомогою лівого кліка мишкою виберіть всі об'єкти для подальшого об'єднання.
 6. Выбор отрезков для создания полилинии через инструмент Соединить в AutoCAD
 7. Натисніть на клавішу Enter , щоб застосувати дію інструменту.
 8. Успешное создание полилинии через инструмент Соединить в программе AutoCAD
 9. Те ж саме можна робити і з тривимірними відрізками, при цьому слід враховувати, що в результаті з'єднання вийде 3D-полілінія.
 10. Создание полилинии из отрезков в трехмерном рабочем пространстве программы AutoCAD

Що стосується подальшого редагування блоків, об'єктів і примітивів, то це здійснюється тільки при необхідності під час роботи на кресленням. Якщо вас зацікавили подібні навчальні інструкції, радимо ознайомитися з іншими схожими матеріалами, прочитавши інший урок на нашому сайті за посиланням далі.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: