Використання прив'язок в AutoCAD

За допомогою спеціального програмного забезпечення виконання електронних креслень зараз займає не так багато часу, а допоміжні інструменти дозволяють робити цю операцію значно простіше. Найвідоміший представник подібного софта називається AutoCAD, і в ньому таких функцій присутня величезна кількість. Однією з них виступає прив'язка до певних точок., що дає можливість виробляти креслення, відштовхуючись від певних координат, ліній або точок. У цій статті ми хочемо розповісти все про цей інструмент.

Використовуємо прив'язки в AutoCAD

В Автокаде присутня величезна кількість прив'язок, які за замовчуванням відключені. Користувач самостійно вибирає тип відповідності і налаштовує його під себе. Внесені зміни є глобальними і не залежать від активного проекту, тому виконується конфігурація лише один раз, а настройки збережуться назавжди. Ми пропонуємо по порядку ознайомитися з усіма аспектами взаємодії з прив'язками, почавши з їх активації.

Включення типів прив'язок

Для початку потрібно активувати типи прив'язок. Існує ряд параметрів, які використовуються найчастіше, саме від цього слід виходити, проте не забувайте і про особисті переваги. Часом користувачі стикаються з необхідністю будови об'єкта зі специфічними прив'язками. Тому ми лише покажемо метод активації зіставлень, а ви виберете ті, які потрібні саме вам.

 1. Опустіться вниз робочого простору AutoCAD, де на статусної панелі відшукайте стрілку, зазначену на скріншоті нижче. Натисніть на неї, щоб відкрити всі типи прив'язок.
 2. Отображение списка доступных привязок в программе AutoCAD
 3. Відзначте галочками відповідні варіанти.
 4. Включение доступных привязок в программе AutoCAD
 5. Якщо раптом в списку не виявилося необхідного варіанту, потрібно клікнути на кнопку &171; параметри прив'язки об'єкта & 187; .
 6. Переход к дополнительным настройкам привязок в программе AutoCAD
 7. Вже у вікні поставте галочки навпроти відповідних пунктів.
 8. Включение привязок в отдельном меню конфигурации программы AutoCAD
 9. Тепер можна створити будь-який примітив або об'єкт. При наведенні курсору на будь-яку лінію відобразиться Зелена фігура, що позначає прив'язку. При створенні точки дві лінії будуть точно поєднані.
 10. Пример использования привязок в программе AutoCAD
 11. Стосується це і всіх наступних точок, що додаються при створенні примітивів.
 12. Второй пример использования привязок в программе AutoCAD
 13. При цьому потрібно переконатися в тому, що пункти, що відповідають за відображення варіантів прив'язок знаходяться у включеному стані на статусному рядку.
 14. Активация отображения привязок на чертеже в программе AutoCAD

Прив'язки до сітки креслення

Окремо слід зазначити функцію прив'язки до сітки креслення. Це ніяк не пов'язано з об'єктами, але дозволяє креслити певні відрізки або фігури, відштовхуючись від розмітки міліметрової сітки. За замовчуванням дана можливість відключена, а активується і налаштовується вона таким чином:

 1. Внизу на статусному рядку натисніть на відповідну кнопку під назвою & 171; прив'язка до сітки креслення & 187; . Якщо вона відзначена синім кольором, це означає успішне включення.
 2. Включение привязки по сетке чертежа в программе AutoCAD
 3. Натисніть стрілку вниз праворуч від кнопки, щоб відкрити додаткові налаштування. Тут вибирається один з двох типів прив'язки. Ми рекомендуємо використовувати кроковий режим, адже він набагато зручніше полярного.
 4. Выбор режима привязки к сетке чертежа в программе AutoCAD
 5. Якщо ви клікніть по &171; параметри прив'язки & 187; , то будете переміщені в спеціальний розділ налаштувань. Тут здійснюється конфігурація кроку прив'язки і активується сама функція. За замовчуванням один крок дорівнює 10 міліметрів по обох осях координат, проте нічого не заважає вам редагувати значення під свої потреби.
 6. Настройка привязки к сетке чертежа в программе AutoCAD

З основними режимами прив'язки ми успішно розібралися. Тепер давайте зупинимося на декількох параметрах глобальної конфігурації, завдяки яким відбувається оптимізація даної функції під себе.

Налаштування прив'язок

На жаль, поки що функціональність відповідного програмного забезпечення не дозволяє налаштувати кожен тип прив'язки. Виставлені значення будуть застосовуватися абсолютно до всіх режимів. Однак така індивідуальність потрібна далеко не завжди. Що стосується загальних параметрів, то тут треба відзначити такі пункти:

 1. Перебуваючи в розділі &171; режими малювання & 187; , в який ми перейшли в інструкції вище, натисніть на ліву нижню кнопку & 171; Налаштування & 187; .
 2. Переход к глобальным настройкам привязки в программе AutoCAD
 3. Тут ви будете автоматично переміщені на вкладку &171; побудови&187; , де знайдіть розділ &171;параметри автоприв'язки & 187; . За замовчуванням тут включені маркер, магніт і спливаючі підказки, додатково можна активувати приціл. Просто зніміть або поставте галочку з присутніх пунктів на свій розсуд.
 4. Глобальные настройки привязки в программе AutoCAD
 5. Якщо ж ви натиснете кнопку & 171; кольори&187; , відбудеться перехід в окреме меню з редагуванням колірних тим. Переконайтеся в тому, що &171;Контекст&187; виділено &171;простір 2D-моделі&187; , а &171;елемент інтерфейсу&187; &8212; & 171; Маркер 2D-автоприв'язки&187; .
 6. Настройка цвета маркера для привязок в программе AutoCAD
 7. Потім розкрийте весь список кольорів і на палітрі виберіть відповідний відтінок маркера.
 8. Выбор цвета маркера привязки из палитры оттенков в программе AutoCAD
 9. По завершенні застосуєте зміни і поверніться в глобальні параметри, де присутні додаткові пункти щодо розміру маркера автоприв'язки, налаштування яких теж слід приділити трохи часу. Виставте відповідний розмір маркера, встановіть пункти ігнорування штрихувань або виносних ліній.
 10. Дополнительные настройки привязки в программе AutoCAD
 11. Додатково можна конфігурувати і прив'язки в 3D-просторі. Виконується це точно так же, як було продемонстровано вище.
 12. Привязки в трехмерном рабочем пространстве программы AutoCAD

Під час взаємодії з вікном глобальних параметрів ви могли помітити, що в AutoCAD є величезна кількість корисних налаштувань. Ми рекомендуємо ознайомитися з окремим матеріалом по цій темі на нашому сайті, адже він допоможе швидше розібратися з усіма існуючими пунктами, звертаючи увагу на найістотніші і важливі моменти.

Детальніше: налаштування програми AutoCAD

Приблизно за таким же принципом побудовані й інші наші статті, основне завдання яких полягає в навчанні початківців користувачів основним інструментам і функціям AutoCAD. Вся детальна інформація по урокам знаходиться в одному збірному матеріалі, перейти до якого можна шляхом натискання за наступним посиланням.

Детальніше: використання програми AutoCAD

Вище Ви були ознайомлені з поняттям прив'язок в Автокаде. Як бачите, вони значно спрощують процедуру побудови примітивів і складних фігур. Вам залишиться тільки налаштувати їх під себе і використовувати в міру необхідності, щоб здійснювати максимально точну будову елементів на кресленні.

більше статей на цю тему: