Програми для вирівнювання гучності MP3-файлів

MP3Gain

Програма MP3Gain передбачає автоматичне пакетне вирівнювання гучності і звуку в цілому. Також вона працює з окремими треками, дозволяючи не тільки нормалізувати рівень гучності, але і знизити або підвищити його. За допомогою вбудованих інструментів можна зробити мінімальну обробку доріжки, а всі функції поширюються безкоштовно. За рахунок того, що зміни при кодуванні або розкодуванні аудіо не вносяться, якість залишається незмінним, тобто як у оригінального треку.

Додаток працює тільки з MP3-файлами, але є можливість встановити розширення з офіційного сайту розробника для редагування інших форматів, наприклад AAC.

программы для выравнивания громкости mp3 файлов-01
Для вирівнювання гучності MP3-файлів досить додати в інтерфейс потрібні треки і вибрати рівень. Після цього програма все зробить в автоматичному режимі. У пакетній обробці вона виявить самі тихі і гучні композиції, потім виправить їх звук. За замовчуванням параметр гучності виставлений на 89 дБ, але користувач може самостійно змінити його значення від 75 до 105 дБ. Додаток працює в трьох режимах: окремий трек, альбом або константа. В останньому випадку гучність всіх треків змінюється на зазначені параметри без нормалізації відносно один одного.

Завантажте MP3Gain з офіційного веб-сайту

Audiograbber

Наступна в нашому списку корисна і безкоштовна програма для вирівнювання гучності у файлів у форматі MP3 – Audiograbber. Вона призначена для копіювання вмісту оптичних дисків на жорсткий диск комп'ютера, дозволяючи обробити треки завдяки пакетної нормалізації. При цьому доступна паралельна конвертація нестиснених доріжок в MP3. На відміну від аналогічних програм, вирівнювання гучності відбувається не за допомогою визначення децибел, а в процентному співвідношенні.

Вирівнювання гучності і звучання відбувається через розділ " Норм.» , який потрібно позначити. Після цього з'являється нове вікно з більш тонкими настройками.

программы для выравнивания громкости mp3 файлов-02
Крім копіювання треків з дисків і нормалізації звуку, Audiograbber дозволяє створювати власні CD-носії, де докладно вказується інформація про виконавця, альбомі або треку. Вбудований VTS-плагін призначений для шумозаглушення, також передбачена запис звуку з мікрофона для подальшого копіювання на жорсткий диск комп'ютера. Через Audiograbber можна розділяти об'ємні файли на більш дрібні треки.

Завантажте Audiograbber з офіційного веб-сайту

Звуковий Нормалізатор

Звуковий нормалізатор – умовно-безкоштовна програма, що поліпшує якість звуку і вирівнює гучність аудіофайлів в різних форматах. Процедура виконується за рахунок спеціального алгоритму, регулярно удосконалюється розробниками в оновленнях. До додаткових функцій відноситься пакетна обробка файлів, причому для цього досить просто додати папку і задати потрібні налаштування.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-03
Крім нормалізації звуку програма дозволяє редагувати ID3-теги треків, також є функція конвертації аудіоформатів з одного в інший, оскільки редактор працює з більшістю популярних розширень, включаючи FLAC, OGG, AC3, WAV. Підтримується попереднє прослуховування. Інтерфейс передбачає російськомовну локалізацію, він інтуїтивно зрозумілий і простий навіть для недосвідченого користувача.

Завантажте звуковий нормалізатор з офіційного веб-сайту

Аудіомайстер

Редактор Аудіомайстер – один з найбільш функціональних і корисних при необхідності обробити звук. Він підтримує найбільш популярні формати, в тому числі MP3, FLAC, WAV, WMA. За допомогою програми можна виконувати стандартні процедури з обрізання або склеювання аудіодоріжок. Крім того, можна редагувати треки, захоплювати музику з відео або оптичних носіїв, записувати голос через мікрофон, робити рінгтони для дзвінка на мобільні пристрої.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-04
Аудіоредактор дозволяє не тільки вирівнювати гучність звуку, але і накладати різні ефекти, наприклад відлуння або звукові атмосфери. Вбудованими інструментами прибираються шуми, а еквалайзер допомагає налаштувати баланс частот аудіофайлу. Графічний інтерфейс Повністю російською мовою, що спрощує використання програми. Вона платна, але доступний пробний період, протягом якого передбачається ознайомлення з функціями і можливостями.

Завантажити Аудіомайстер

Sound Forge

Аудіоредактор для професійного використання SoundForge розроблений компанією Sony. Незважаючи на велику кількість функцій, він підійде і для користувачів, у яких трохи досвіду в обробці звуку. Однією з функцій Програми є вирівнювання і нормалізація гучності і якості звучання. Також передбачені потужні інструменти для редагування треків і накладення різних ефектів.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-05
Крім редагування, Sound Forge дозволяє прямо з інтерфейсу записувати аудіофайли на CD-диски, відновлювати і реставрувати записи, записувати звук з мікрофона. Користувач може переглянути детальну та детальну інформацію про трек. Функції розширюються за рахунок установки сторонніх плагінів. Аудіоредактор платний, але в пробній версії можна ознайомитися з його особливостями.

Завантажити Sound Forge

OcenAudio

Вирівняти гучність MP3-файлів можна в OcenAudio, який являє собою повнофункціональний графічний редактор аудіозаписів. Він відрізняється зрозумілим і логічним інтерфейсом, а також великою кількістю налаштувань. Програма вміє аналізувати звукові доріжки, накладати ефекти і фільтри з можливістю попереднього прослуховування: відлуння, посилення високих або низьких частот, зміна якості за допомогою еквалайзера, вирівнювання гучності.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-6
Через програму доступно редагування метаданих, також реалізована підтримка VTS-плагінів від сторонніх розробників. Це сприяє розширенню функціональності і додаванню нових інструментів для обробки звуку. З недоліків можна відзначити відсутність пакетного редагування, але при цьому аудіоредактор підтримує безліч форматів і поширюється на безкоштовній основі.

Завантажити OcenAudio

Audacity

Ще одне безкоштовне рішення, що володіє широким набором інструментів для обробки і редагування звуку, – це Audacity. Зручний і повністю перекладений на російську мову інтерфейс доступний для розуміння навіть недосвідченим користувачам. Редактор призначений для роботи з окремими треками або записами з декількома звуковими доріжками. Він дозволяє накласти ефекти, позбавитися від зайвого шуму, змінити темп і висоту музики, записати голос з мікрофона.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-7
Через Audacity можна швидко обрізати або з'єднати файли. Реалізована підтримка багатьох популярних звукових форматів, в тому числі WAV, FLAC, MP, AIFF. Автоматичні функції реверсують доріжки або музичні кліпи, обрізають тишу одним кліком мишки, затримують запис за допомогою вбудованого таймера. У програмі можна одночасно редагувати відразу кілька треків, причому їх кількість необмежено, а значить, передбачається створення композицій різного рівня складності.

Завантажити Audacity

Adobe Audition CC

Потужний аудіоредактор Adobe Audition CC підтримує практично всі відомі формати. Він розроблений для професійних музикантів, які записують і зводять композиції, а також фахівців, що займаються радіомовленням і створенням подкастів. За допомогою нього можна записувати треки в мультиканальному режимі, а великий набір інструментів забезпечує зручний процес обробки або створення доріжки. Користувач прямо через інтерфейс може копіювати компакт-диски і тонко відредагувати частотний діапазон.
программы для выравнивания громкости mp3 файлов-8
Відмінна риса редактора-ретельне опрацювання якості звучання. Передбачена можливість коригувати тональність, усувати зайві звуки і шуми, прибирати вокал або музичний супровід з фонограми. Для розширення стандартної функціональності передбачається установка VTS-плагінів. Вирівнювання гучності MP3-файлів відбувається самостійно штатними засобами або з використанням автоматичної нормалізації. Adobe Audition CC платний, але при цьому надає простір для творчості і створення повноцінних музичних композицій.

Завантажити Adobe Audition CC

більше статей на цю тему: