Пошук тексту у файлах Linux

Спосіб 1: текстові редактори графічного інтерфейсу

У Linux, як і в інших операційних системах, є різні текстові редактори, реалізовані з графічним інтерфейсом. У більшості випадків вони задіяні Користувачем при складанні документів. Тому в якості першого способу ми і пропонуємо торкнутися теми якраз таких програм, що дозволить початківцям користувачам освоїтися в них і зрозуміти, яким же чином відбувається пошук тексту в файлах.

 1. В першу чергу відкрийте файловий менеджер, щоб відшукати через нього необхідний об'єкт.
 2. Поиск текстового файла для поиска содержимого через LibreOffice в Linux
 3. Клацніть по ньому правою кнопкою миші для виклику контекстного меню і відкрийте через встановлений за замовчуванням редактор або виберіть пункт &171;відкрити в іншому додатку&187; .
 4. Переход к свойствам файла для открытия его через LibreOffice в Linux
 5. Якщо відбувся перехід в меню вибору ПЗ, ознайомтеся з рекомендованим списком або відкрийте перелік всіх доступних додатків, щоб вибрати оптимальний варіант.
 6. Выбор программы LibreOffice в Linux для открытия текстового файла
 7. Після відкриття файлу через зручний редактор залишається тільки відшукати розділ &171; Правка & 187; .
 8. Переход к разделу Правка текстового файла в LibreOffice в Linux
 9. У ньому присутня опція &171; знайти&187; , саме вона і цікавить нас зараз. Найчастіше її ж можна викликати і через стандартну комбінацію клавіш Ctrl + F .
 10. Запуск функции поиска содержимого по файлу в LibreOffice в Linuxё
 11. У що з'явилася рядку залишається тільки ввести цікавить для пошуку текст. Якщо софт враховує регістр символів, слід звертати увагу на великі та малі літери.
 12. Ввод содержимого для поиска в файле через LibreOffice в Linux
 13. Зазвичай при знаходженні збігів фрагменти виділяються в тексті, а також за результатами можна зручно переміщатися за допомогою віртуальних кнопок у вигляді стрілок.
 14. Успешное нахождение запроса в файле через программу LibreOffice в Linux

Щойно ми взяли стандартний текстовий редактор як приклад LibreOffice . Якщо в використовуваному дистрибутиві встановлена інша програма або ви віддаєте перевагу взаємодіяти зі схожими аналогами, принцип виконання поставленого завдання практично нічим не відрізняється від побаченого тільки що. При виникненні проблем з пошуком розділу & 171; Правка & 187; спробуйте натиснути комбінацію Ctrl + F , щоб відкрити рядок пошуку.

Спосіб 2: редактори конфігураційних файлів з GUI

Окремо хотілося б згадати невеликі утиліти з графічним інтерфейсом, чия основна функціональність зосереджена на редагуванні конфігураційних файлів. Це не зовсім текстові редактори, проте вони відображають вміст об'єктів саме в такому вигляді. Давайте візьмемо за приклад стандартний засіб багатьох дистрибутивів під назвою gedit .

 1. Для початку потрібно запустити консоль. Зробіть це через меню додатків або натисканням на гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для использования команды gedit в Linux
 3. Введіть команду gedit /etc/ssh/sshd_config , де /etc/ssh/sshd_config замініть на шлях до необхідного об'єкту.
 4. Открытие конфигурационного файла через команду gedit в Linux
 5. Активуйте команду натисканням на клавішу Enter і дочекайтеся відображення нового вікна. Тут розгорніть меню з параметрами.
 6. Вызов меню управления файлом в программе gedit в Linux
 7. Відшукайте пункт & 171; знайти&187; і клікніть по ньому.
 8. Запуск функции поиска по файлу через программу gedit в Linux
 9. Залишилося тільки ввести вміст в з'явилася рядок і ознайомитися з отриманими результатами, які будуть підсвічені помаранчевим кольором.
 10. Успешное нахождение содержимого файла через программу gedit в Linux

У ситуації з іншими схожими програмами для зміни конфігураційних файлів принцип пошуку вмісту залишається аналогічним, а також в більшості випадків активувати рядок можна натисканням на вже згадану гарячу клавішу Ctrl + F .

Спосіб 3: консольні редактори

Існують спеціальні консольні утиліти, які виконують роль редакторів файлів. У них відсутній власний графічний інтерфейс, а весь вміст виводиться прямо в &171; терміналі & 187; . Через них пошук тексту теж прекрасно здійснимо, а на прикладі відомого nano пропонуємо зупинитися в рамках цієї статті.

 1. Використовуйте команду Nano + розташування файлу , щоб відкрити його для твору пошуку або редагування. Якщо ви призначаєте цьому рядку аргумент sudo , додатково доведеться ввести пароль root-доступу для успішної активації команди.
 2. Открытие конфигурационного файла через консольный редактор nano в Linux
 3. Зазвичай в таких редакторах присутній опис кнопок або ж всі відомості знаходяться в офіційних документаціях. Якщо розглядати конкретно nano , рядок пошуку викликається натисканням комбінації Ctrl + W .
 4. Запуск функции поиска по файлу через программу nano в Linux
 5. В самому рядку залишається тільки надрукувати слово або словосполучення, а потім клікнути на Enter для відображення результатів.
 6. Ввод содержимого для поиска содержимого в файле через nano в Linux
 7. Курсор відразу ж переміститься на відповідну рядок і ви зможете ознайомитися з нею.
 8. Успешное нахождение содержимого в файле через nano в Linux

Існує ще безліч схожих програм на ті, які були перераховані вище. Одні мають графічний інтерфейс, а інші реалізовані через консоль, однак це не заважає використовувати їх для пошуку тексту в файлах. Якщо ви ще не визначилися, яке рішення хочете задіяти, радимо вивчити список кращого ПО, перейшовши за вказаною далі посиланням.

Детальніше: популярні текстові редактори для Linux

Спосіб 4: Утиліта grep

В якості останнього способу сьогоднішнього матеріалу хочемо розглянути відому багатьом стандартну утиліту grep . Вона стала популярною завдяки своїй потужності, що дозволяє зручно сортувати вміст файлів за різними параметрами. У можливості цього рішення входить і пошук тексту, що виглядає наступним чином.

 1. В &171;терміналі&187; введіть grep + зміст_для_пошуку + шлях_к_файлу , а потім натисніть Enter . Враховуйте, що при застосуванні grep без опцій слід вказувати регістр символів, що вводяться.
 2. Использование команды grep в Linux без опций для поиска содержимого в файлах
 3. В результаті з'являться рядки з збігами, де відповідний вміст буде виділено рожевим кольором.
 4. Результат выдачи поиска по файлу через утилиту grep в Linux
 5. Залучіть команду grep C опцією -i , щоб рядок виглядав так: grep -i "port" /etc/ssh/sshd_config . В такому випадку регістр враховуватися не буде.
 6. Использование команды grep в Linux с опциями для отмены учета регистра символов
 7. Ви побачите, що на екрані відобразилися абсолютно всі відповідні результати.
 8. Успешное применение команды grep в Linux с дополнительными опциями

Це були всі способи, що дозволяють відшукати текст в файлах Linux. Як бачите, кожен з них буде оптимальним в різних випадках, тому важливо розуміти, до якого конкретно засобу звернутися в ситуації, що склалася. Наші інструкції допоможуть не заплутатися і впоратися з поставленим завданням без будь-яких труднощів.

більше статей на цю тему: