запис ISO-образів на флешку в Ubuntu

Спосіб 1: UNetbootin

Почати сьогоднішній матеріал хотілося б з розгляду програм з графічним інтерфейсом, оскільки через них записувати образ диска в Ubuntu найпростіше, що особливо стосується початківців користувачів. Як перший приклад візьмемо UNetbootin. Звичайно, за замовчуванням цей інструмент відсутній в операційній системі, тому для початку його потрібно встановити. Процес інсталяції та управління виглядає наступним чином:

 1. Відкрийте меню програм і запустіть звідти &171;Термінал&187; . Зробити це можна і натисканням на стандартну гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для дальнейшей установки программы UNetbootin в Ubuntu
 3. Зараз отримати розглянутий інструмент можна тільки через призначені для користувача репозиторії, що означає потребу додавання їх в систему. Здійснюється це шляхом введення команди sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa .
 4. Ввод команды для получения файлов программы UNetbootin в Ubuntu
 5. Ця дія здійснюється від імені суперкористувача, тому підтвердіть його, ввівши у відповідному рядку пароль. Враховуйте, що ключ доступу, написаний таким чином, ніколи не відображається в консолі.
 6. Подтверждение скачивания программы UNetbootin в Ubuntu
 7. На екрані відобразяться відомості про необхідність завантаження пакетів з певних ресурсів. Підтвердьте це, натиснувши клавішу Enter .
 8. Подтверждение получения файлов программы UNetbootin в Ubuntu
 9. Очікуйте завершення завантаження. Це займе кілька хвилин, що залежить від швидкості підключення до Інтернету. Під час цієї операції не закривайте консоль, інакше весь прогрес зіб'ється.
 10. Ожидание завершения скачивания файлов программы UNetbootin в Ubuntu
 11. Після цього оновіть список системних сховищ, ввівши sudo apt-get update .
 12. Обновление репозиториев перед установкой программы UNetbootin в Ubuntu
 13. Залишилося тільки зробити інсталяцію програми. Здійснюється це через sudo apt-get install unetbootin .
 14. Команда для установки программы UNetbootin в Ubuntu
 15. При запиті про скачування архівів виберіть варіант Д .
 16. Подтверждение команды установки программы UNetbootin в Ubuntu
 17. Ви можете запустити встановлену програму безпосередньо з консолі, ввівши unetbootin .
 18. Запуск программы UNetbootin в Ubuntu через терминал
 19. Додатково додається значок програми в меню додатків. Скористайтеся пошуком, щоб відшукати його і відкрити UNetbootin.
 20. Запуск программы UNetbootin в Ubuntu через меню приложений
 21. Для коректного запуску по потрібно вказати пароль суперкористувача в відобразилася формі.
 22. Подтверждение запуска проаграммы UNetbootin в Ubuntu через меню приложений
 23. Тепер можна приступити до безпосереднього запису образу. Якщо ви збираєтеся записувати дистрибутив операційної системи, відзначте це на верхній формі, заповнивши необхідні відомості.
 24. Выбор дистрибутива для записи на диск через UNetbootin в Ubuntu
 25. У разі коли це буде звичайний віртуальний диск, відзначте маркером відповідний пункт, вкажіть формат файлу і додайте його через стандартний файловий менеджер.
 26. Выбор образа диска для записи на флешку через UNetbootin в Ubuntu
 27. В кінці залишається тільки вибрати тип пристрою, відзначити носій для запису і натиснути на & 171; ОК&187; .
 28. Выбор флешки для записи на нее образа через UNetbootin в Ubuntu
 29. Ви зможете стежити за прогресом запису, а по його завершенні з'явиться повідомлення, що означає, що можна закривати UNetbootin і переходити до використання завантажувальної флешки з записаним на неї чином.
 30. Ожидание завершения записи образа диска через UNetbootin в Ubuntu

Як бачите, в управлінні UNetbootin немає нічого складного, а найбільше часу займе сама процедура інсталяції. Графічний інтерфейс має просте оформлення і російську мову, що дозволить швидко освоїтися початківцям користувачам. Якщо у вас виникли питання з приводу установки і використання даного програмного забезпечення, радимо вивчити необхідні відомості на офіційному сайті розробника, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Перейдіть на офіційний веб-сайт UNetbootin

Спосіб 2: balenaEtcher

Ми вирішили розглянути ще одну програму графічного інтерфейсу під назвою balenaEtcher, оскільки перший варіант може не влаштовувати деяких користувачів. balenaEtcher & 8212; ще більш просте додаток, але з ускладненою схемою інсталяції. Почнемо з безпосереднього додавання цього інструменту до операційної системи Ubuntu.

 1. В &171;терміналі&187; введіть echo "deb https://dl.bintray.com/resin-io/debian stable etcher" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/etcher.list , щоб отримати список пакетів із користувацьких сховищ.
 2. Команда для получения файлов программы balenaEtcher в Ubuntu
 3. Підтвердьте цю дію, вписавши пароль суперкористувача.
 4. Подтверждение получения файлов программы balenaEtcher в Ubuntu
 5. Далі потрібно генерувати ключ, що відповідають за доступ до ПЗ. Для цього підходить команда sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 379CE192D401AB61 .
 6. Команда для генерации ключа balenaEtcher в Ubuntu во время установки
 7. Після закінчення оновіть список пакетів, вказавши sudo apt update .
 8. Обновление репозиториев перед инсталляцией balenaEtcher в Ubuntu
 9. Зробіть інсталяцію софта через sudo apt install etcher-electron .
 10. Команда для инсталляции программы balenaEtcher в Ubuntu
 11. Запустити balenaEtcher найпростіше через доданий значок у меню програм.
 12. Запуск программы balenaEtcher в Ubuntu для записи образа на диск
 13. Процес запису образу диска має покрокове уявлення. Для початку натисніть на кнопку &171;Select image&187; , щоб запустити файловий менеджер.
 14. Переход к выбору образа для записи через программу balenaEtcher в Ubuntu
 15. У ньому виберіть відповідний образ.
 16. Выбор образа диска для записи через программу balenaEtcher в Ubuntu
 17. Далі клацніть по синій кнопці &171;Select target&187; , щоб вказати знімний пристрій для запису.
 18. Переход к выбору флешки для записи образа через программу balenaEtcher в Ubuntu
 19. По завершенні залишається тільки натиснути на &171;Finish&187; , запустивши тим самим процес запису. Враховуйте, що форматування флешки в цьому випадку буде вироблено автоматично.
 20. Начало записи образа черех программу balenaEtcher в Ubuntu

Відзначимо, що проблеми з використанням balenaEtcher регулярно спостерігаються у деяких користувачів через збої в призначених для користувача сховищах. Це унеможливлює коректне скачування і інсталяцію програми описаним вище способом. В якості альтернативи ми пропонуємо задіяти офіційний сайт, завантаживши звідти архів Програми, або бібліотекою на GitHub, де є відповідний Deb-пакет.

Завантажити архів balenaEtcher з офіційного сайту
завантажте DEB-пакет balenaEtcher з GitHub

Спосіб 3: Утиліта dd

Останній метод, про який ми хочемо поговорити в рамках сьогоднішнього матеріалу, буде корисний вже досвідченим користувачам, оскільки має на увазі взаємодію з термінальною утилітою з необхідністю введення команд. Нижче ви бачите інструкцію, в якій детально описаний приклад створення завантажувальної флешки в Ubuntu через dd .

 1. Для початку визначимо назву знімного накопичувача, на який хочете записати образ віртуального диска. Здійснюється це через команду sudo fdisk -l .
 2. Команда для определения названия флешки перед использованием dd в Ubuntu
 3. Підтвердьте дію, ввівши пароль root-доступу.
 4. Подтверждение пароля для получения информации о названии флешки перед использованием dd в Ubuntu
 5. Тут відшукайте пристрій, що збігається за розміром з потрібною флешкою, і визначте його назву, скопіювавши або запам'ятавши рядок.
 6. Просмотр списка дисков перед использованием команды dd в Ubuntu
 7. Залишається тільки ввести dd if=~/Downloads/ubuntu.iso of=/dev/sdb1 і запустити процес. ~/Downloads/ubuntu.iso &8212; точний шлях до образу диска з обов'язковим зазначенням його формату, а /dev/sdb1 &8212; назва відповідного накопичувача для запису.
 8. Использование команды dd в Ubuntu для записи образа диска

Почнеться запис ISO-образу на флешку, а в консолі буде відображатися прогрес цієї операції. Слідкуйте за ним, а після закінчення можете відразу ж приступати до використання отриманого пристрою. Більше ніяких особливостей утиліта dd не має, тому інструкцію можна вважати завершеною.

Сьогодні ми представили три способи, що дозволяють записувати образ диска на флешку в Ubuntu. Кожен користувач вже сам для себе вирішить, чи варто завантажувати програму з графічним інтерфейсом або з поставленим завданням можна без проблем впоратися, задіявши стандартну консольну утиліту.

більше статей на цю тему: