монтування дисків у Linux

Спосіб 1: Утиліта GParted

Існують абсолютно різні методи монтування дисків в Linux, проте початківцям користувачам найпростіше буде взаємодіяти з програмами, в яких присутній графічний інтерфейс. Одним з таких рішень є GParted, за замовчуванням встановлене в багатьох популярних дистрибутивах. Пропонуємо почати саме з нього.

 1. Запустіть операційну систему і відшукайте GParted через меню додатків. Запуск здійснюється стандартним кліком по відповідному значку.
 2. Запуск утилиты GParted в Linux через меню приложений
 3. Для відкриття подібних додатків завжди потрібно підтвердження автентичності, тому доведеться ввести пароль від root, щоб запустити вікно.
 4. Подтверждение запуска утилиты GParted в Linux через меню приложений
 5. Тут відшукайте необхідний розділ або фізичний накопичувач, орієнтуючись по його назві, файлової системи або розміром. Клацніть по обраній рядку правою кнопкою миші.
 6. Выбор раздела или диска в утилите GParted в Linux для монтирования
 7. У контекстному меню залишається тільки натиснути на &171; монтувати & 187; .
 8. Пункт для монтирования диска через утилиту GParted в Linux

Точно таким же чином здійснюється підключення будь-яких знімних носіїв, вбудованих жорстких дисків або окремих логічних розділів. У більшості випадків ця операція проходить успішно, але якщо якась помилка і з'явиться, ви отримаєте відповідне повідомлення з інструкціями щодо її вирішення.

Спосіб 2: стандартна утиліта&171; Диски & 187;

У більшості популярних дистрибутивів є стандартна утиліта під назвою &171;Диски&187; . Саме вона і відповідає за управління накопичувачами. Якщо наведеного вище рішення на ПК не виявилося або воно вам не підходить, виконайте такі дії:

 1. Скористайтеся меню додатків, щоб відшукати відповідну утиліту. Запустіть її, натиснувши по значку.
 2. Запуск утилиты Диски в Linux для монтирования раздела
 3. Тут перегляньте існуючі розділи. Можна назвати на кнопку у вигляді шестерінки, щоб вивчити додаткові параметри і вибрати необхідний логічний тому для монтування.
 4. Выбор раздела в утилите Диски в Linux для монтирования
 5. Після вибору залишається тільки натиснути на значок у формі трикутника, який і відповідає за підключення.
 6. Кнопка для монтирования раздела или носителя в утилите Диски в Linux
 7. Ця дія в обов'язковому порядку вимагає підтвердження справжності, тому введіть пароль суперкористувача в формі, що з'явилася.
 8. Подтверждение монтирования носителя или раздела в утилите Диски в Linux
 9. На робочому столі з'явилася іконка змонтованого диска або розділу. Натискання по ній правою кнопкою миші відкриває контекстне меню, в якому є пункти з управління накопичувачем, в тому числі і для його від'єднання.
 10. Успешное монтирование носителя или раздела в утилите Диски в Linux

Як бачите, нічого складного у використанні згаданої утиліти немає. Користувачеві необхідно тільки визначитися з накопичувачем і натиснути на спеціально відведену кнопку, щоб монтування пройшло успішно.

Спосіб 3: термінальна команда

Іноді неможливо використовувати графічну оболонку для підключення накопичувача або окремого логічного обсягу. У таких ситуаціях залишається тільки звернутися до консолі і використовувати стандартну команду, що відповідає за монтування дисків.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; зручним для Вас чином, наприклад, гарячою клавішею Ctrl + Alt + T або через меню додатків.
 2. Переход к терминалу для использования стандартной команды монтирования в Linux
 3. Введіть команду sudo mount -v /dev/sda2 /mnt/ , де /dev/sda2 & 8212; назва необхідного диска, а /mnt/ &8212; точка монтування.
 4. Использование команды для монтирования диска в Linux
 5. Підтвердьте цю дію, ввівши пароль суперкористувача. Це потрібно, оскільки для активації команди був використаний аргумент sudo.
 6. Подтверждение монтирования диска через терминал Linux
 7. Ви будете повідомлені про те, що дана операція завершена успішно.
 8. Успешное монтирование диска через терминал в Linux

Якщо ви не знаєте точну назву диска або логічного тому, щоб вписати його в рядок, знадобиться заздалегідь уточнити цю інформацію. Здійснюється поставлена задача теж за допомогою стандартних термінальних команд. Орієнтуватися у висновках можна за розміром тому або його заповненості. Більш детально про цю тему написано в окремій статті на нашому сайті за наступним посиланням.

Детальніше: Перегляд списку дисків у Linux

Додатково відзначимо, що у команди mount є безліч корисних опцій, що дозволяють встановити параметри монтування. Рекомендуємо ознайомитися з основними з них:

опції Опис
-r підключення у форматі лише для читання
-w монтування з можливістю читання і запису
-c використання абсолютних шляхів
-t ext4 монтування файлової системи. Тут ext4 слід замінити на необхідну ФС
-a монтування всіх розділів та носіїв, зазначених у fstab

Тепер Ви знайомі з однією з основних команд в Linux під назвою mount і знаєте, що вона відповідає за підключення дисків. У наступному способі ми теж будемо задіяти цю утиліту, але в трохи незвичайної і більш складної ситуації.

Спосіб 4: монтування оточення в режимі LiveCD

Особливої уваги заслуговує метод монтування оточення або окремих розділів дисків в режимі завантаження з LiveCD. У більшості випадків подібне підключення проводиться конкретно з тими носіями, де зберігається основна операційна система, наприклад, для подальшого стиснення томів або взаємодії з файлами. Виглядає ця операція наступним чином:

 1. Завантажте комп'ютер з LiveCD версією дистрибутива. Більш детально про це читайте в офіційній документації за наведеним далі посиланням.
 2. Завантаження Linux з LiveCD

 3. Виберіть варіант ознайомлення з ОС, попередньо вказавши зручну мову інтерфейсу.
 4. Запуск LiveCD монтирования диска через терминал в Linux
 5. Потрібно запустити &171; Термінал & 187; , оскільки звідси всі маніпуляції проводяться більш зручно. Однак нічого не заважає вам задіяти ті утиліти, про які ми вже розповідали вище. У цьому режимі вони так само працюють коректно.
 6. Запуск терминала в режиме LiveCD для монтирования диска в Linux
 7. Використовуйте команду sudo mount /dev/sda1 /mnt , щоб змонтувати основний розділ. Найменування /dev/sda1 взято тільки як приклад, а за фактом воно може бути іншим.
 8. Команда для монтирования основного раздела жесткого диска через LiveCD в Linux
 9. У деяких випадках розділи з завантажувачем теж доведеться змонтувати. Для цього використовується команда sudo mount --bind /dev/ /mnt/dev/ .
 10. Команда для монтирования раздела с загрузчиком при работе с LiveCD Linux
 11. Слідом йде рядок sudo mount --bind /proc/ /mnt/proc/ .
 12. Вторая команда для монтирования раздела с загрузчиком при работе с LiveCD Linux
 13. Остання команда має вигляд sudo mount --bind /sys/ /mnt/sys/ .
 14. Третья команда для монтирования раздела с загрузчиком при работе с LiveCD Linux
 15. По завершенні можна перейти до оточення sudo chroot /mnt/ .
 16. Команда для подключения к смонтированному окружению через LiveCD Linux

Всі дії будуть здійснюватися безпосередньо через основну операційну систему, і можна приступити до роботи з розділами або наявними там файлами.

У цій статті ви дізналися про принципи монтування дисків у Linux. Після цього можна сміливо переходити до їх використання. На нашому сайті є окремі теми, присвячені цьому процесу. Пропонуємо прочитати їх, перейшовши за вказаними нижче посиланнями.

Детальніше:
запис ISO-образів на флешку в Ubuntu
форматування диска в Linux
дізнаємося вільне місце на диску в Linux
форматування флешки в Linux

більше статей на цю тему: