вирішення проблем з розпізнаванням флешки в CryptoPro

Спосіб 1: Додавання токена

Іноді після оновлення програми, сертифікатів та/або даних ЕП носій перестає розпізнаватися – в більшості випадків це означає, що його потрібно додати заново, з установкою драйвера.

 1. Насамперед перевірте наявність проблеми конкретно в Кріптопро-запустіть програму і відкрийте вкладку»обладнання" .
 2. криптопро не видит флешку-1
 3. Тут натисніть на кнопку " налаштувати зчитувачі» . криптопро не видит флешку-2

  Переконайтеся, що позиції присутні " всі знімні диски» і " усі зчитувачі смарт-карт» .

  криптопро не видит флешку-3

  Якщо необхідні позиції є, причина проблеми в чомусь іншому, тому скористайтеся іншим способом, але якщо їх Немає-Натисніть»додати" .

  криптопро не видит флешку-4

  Якщо потрібна кнопка неактивна, відкрийте вкладку»Загальні" і натисніть " запустити з правами адміністратора» .

 4. криптопро не видит флешку-5
 5. В " майстер додавання нових пристроїв» насамперед клікніть »далі" .
 6. криптопро не видит флешку-6
 7. У наступному вікні виберіть в колонці " всі знімні диски» . криптопро не видит флешку-7

  Тут скористайтеся кнопкою»далі" .

 8. криптопро не видит флешку-8
 9. Натисніть»Готово" .
 10. криптопро не видит флешку-9

  Далі знадобиться встановити драйвер для обраного носія – на нашому сайті вже є детальна інструкція по виконанню цієї процедури.

  Детальніше: Як встановити драйвер для КриптоПро

криптопро не видит флешку-14

Спосіб 2: Установка сертифіката на флешку

Наступна причина, по якій носій не розпізнається програмою Кріптопро – він не прив'язаний як сховище сертифікатів. Перевірити це і усунути проблему можна за наступним алгоритмом:

 1. В панелі управління Кріптопро відкрийте вкладку " сервіс» і виберіть " протестувати» .
 2. криптопро не видит флешку-10
 3. Далі натисніть " огляд» . криптопро не видит флешку-11

  Якщо в стовпці»зчитувач" присутній ваш накопичувач (в нашому прикладі названий як " Диск Е» ), виберіть його та натисніть «ОК» . В іншому випадку переконайтеся, що він доступний як зчитувач (Спосіб 1), потім скористайтеся інструкцією по копіюванню сертифіката на флешку, після чого повторіть наведені в цьому розділі дії.

  Детальніше: копіювання сертифіката з Кріптопро на флешку

 4. криптопро не видит флешку-12
 5. Якщо сертифікат на USB-носії захищений паролем, на початку тестування додаток попросить його ввести. Щоб запиту більше не з'являлося, перед продовженням відзначте опцію " зберегти пароль у програмі» . криптопро не видит флешку-13

  Далі з'являться подробиці встановленого сертифіката – якщо вони відображаються коректно, проблеми з роботою флешки в чомусь іншому, але якщо замість даних присутні повідомлення про помилки, це означає Пошкодження документа (наприклад в результаті збоїв файлової системи) і його потрібно записати заново.

Спосіб 3: усунення апаратних несправностей

Остання причина, по якій спостерігаються збої в роботі USB-токена Кріптопро – апаратні неполадки, як з самим пристроєм, так і з цільовим комп'ютером, куди він підключається.

 1. Перше, що потрібно зробити – виключити різноманітні хаби і подовжувачі, під'єднуючи флеш-накопичувач безпосередньо до роз'ємів материнської плати. Якщо це не вирішило проблему-читайте далі.
 2. При підозрі на поломку ключа його слід підключити до свідомо працездатного комп'ютера, бажано з встановленим провайдером Кріптопро, і протестувати роботу. Якщо навіть просто в ОС накопичувач не бажає визначатися – він безумовно вийшов з ладу. Можна спробувати повернути йому працездатність, проте сертифікат при цьому, швидше за все, буде втрачено.

  Детальніше: способи відновлення флеш-накопичувачів

 3. криптопро не видит флешку-17
 4. Якщо з'ясується, що зламалися USB-виходи комп'ютера або ноутбука, тут пряма дорога в сервісний центр: самостійна заміна можлива, проте нерідко поломка цих роз'ємів &8212; всього лише додатковий симптом більш серйозних несправностей і таким ремонтом можна тільки нашкодити.
 5. На щастя, апаратні збої рідкісні, тому в більшості своїй буде достатньо виконання перших двох інструкцій.

більше статей на цю тему: