deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home
Додаткова інформація до стипендій DAAD на навчання для пошукачів за спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн та кіно

1. Стипендія надається для післядипломного навчання (не на повний курс навчання) на відповідній навчальній програмі в одній з державних вищих шкіл мистецтва або ВНЗ типу Fachhochschule у Федеративній Республіці Німеччина.

2. Кінцевий відбір пошукачів на стипендію за спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн та кіно здійснює спеціальна комісія DAAD, що складається з викладачів ВНЗ з відповідних спеціальностей. Основою для прийняття рішення є не лише заява та документи пошукача, а й подані ним зразки робіт.

3. При спільних роботах або проектах слід виділити або письмово вказати внесок пошукача.

4. Крім звичайної заяви та документів необхідно подати наступні зразки робіт - не оригіналів (просимо додати до своєї заяви список робіт, що подаються, з детальною інформацією про них [розмір, дата створення, місце тощо]; до списку слід додати заяву, в якій стверджується, що твори виготовлені пошукачем самостійно або ж вказується, у співпраці з ким були створені твори):

а) для художників, скульпторів та дизайнерів

Ілюстрації мистецьких творів можуть подаватися як окремі зображення (jpg), у формі презентації (pdf, ppt) або як роздруковане портфоліо. Будь ласка, не надсилайте оригінали творів!
Зображення та презентації надсилаються на CD/DVD. Завжди вказуйте своє ІМ´Я на CD/DVD!
Загальна інформація: Будь ласка, не подавайте більше 50 зображень!
Важливо! Ваша презентація грає вирішальну роль при оцінці з боку відбіркової комісії. Навіть найкращі твори можуть втратити свою виразність через погану презентацію!
Твори презентуються за допомогою відеопроектора з роздільною здатністю 1024 x 768.

Зауваження щодо форматів:

Окремі зображення:

 • Зображення мають подаватися у форматі jpg.
 • Всі зображення по можливості слід розміщувати тільки у ОДНІЙ папці. Папку слід позначити ІМЕНЕМ митця.
 • За необхідності (наприклад, при великій різноманітності технік) можна створити ОДИН рівень підпапок, при цьому кожна підпапка має містити відповідну назву (наприклад, фотографії, графіки, креслення тощо). Будь ласка, не робіть подальше структурування та не створюйне інші підпапки!
 • Має додаватися файл з переліком всіх окремих знімків. Він має містити наступну інформацію: назва твору, вид твору, розмір твору, рік створення, за наявності - співавтори.
  Приклад: Close Encounters, Oil on Canvas, 30x40 cm, 2009, Monika Mustermann
  Відео-інструкцію щодо подання окремих зображень можна знайти в інтернеті: www.daad.de/artists-application.

  Презентація:

 • Зображення творів об´єднані у одній презентації. Можливі формати презентації: документ pdf або презентація PowerPoint. Будь ласка, готуйте лише ОДНУ презентацію та не використовуйте спеціальні формати. Презентація має містити ім´я пошукача.
  Приклад: Max_Mustermann_Portfolio.pdf
 • Кожне зображення у презентації має містити наступний напис: назва твору, вид твору, розмір твору, рік створення, за наявності - співавтори.
  Приклад: Close Encounters, Oil on Canvas, 30x40 cm, 2009, Monika Mustermann

  Роздруковане портфоліо:

 • Пошукачі можуть надсилати портфоліо у роздрукованому вигляді.
  Відео-інструкцію щодо подання портфоліо можна знайти в інтернеті: www.daad.de/artists-application.

  б) для режисерів

  Фільми, відео та анімації:

  Кожному пошукачеві виділяється 8 хвилин для показу фільму. При більш тривалих фільмах можна презентувати відповідні уровки. Короткі фільми можна надсилати у повному вигляд.
  Необхідно чітко вказати, чи твором мистецтва є сам фільм, чи у фільмі задокументован твір мистецтва (наприклад, інсталяція, перформанс тощо).

 • Можуть подаватися як звичайні DVD (формат PAL або NTSC, без регионального коду, без захисту від копіювання, з або без меню), так і відеофайли на CD-ROM або DVD-ROM. Важливо, щоб вони програвалися на стандартному Windows PC з плеєром VLC.
 • Кожен DVD має містити наступний напис: назва, ім´я митця, довжина, рік.
 • Якщо на одному CD/DVD містяться декілька фільмів, написи мають виглядати наступним чином: ім´я митця, кількість фільмів, загальна довжина всіх фільмів! Якщо над фільмом працювали кілька людей, у кінцевих титрах слід вказати всіх, хто брав участь, а також їхню функцію або завдання, зокрема, яку частину роботи взяв на себе пошукач (режисура, камера тощо).

  Зразки робіт, які подаються як відеозапис, на CD-ROM або DVD / DVD-ROM, повертаються лише на особливу вимогу пошукача. В іншому разі всі документи, включаючи додатки, зразки робіт тощо переходять у власність DAAD без права на відшкодування. Пересилка пошукачеві не здійснюється; зразки робіт відхилених пошукачів разом з усіма іншими документами з їхніх заяв будуть знищені максимально через два роки після подання заяви.

  5. Надання стипендії не означає автоматичного зарахування до ВНЗ. DAAD реєструє стипендіата у обраному ним ВНЗ. Тому наполегливо рекомендується своєчасно довідатись про кожен ВНЗ, його навчальні плани та професорів, які там працюють. Пошукач має подати до DAAD разом зі своїми документами також дані про ВНЗ, де він планує навчатися, та викладача, який буде в нього викладати.

  6. Окремі ВНЗ самі приймають рішення про прийняття стипендіатів на навчання, про прийняття їх в клас окремого викладача та про зарахування попередніх оцінок та прослуханих курсів. Інколи необхідно скласти вступний іспит. Якщо це потрібно, то стипендіата поінформує DAAD або художній ВНЗ. Стипендія набуває чинності лише після того, як отримано дозвіл на навчання у ВНЗ.

  Подальшу інформацію про вищі навчальні заклади можна одержати в офісі DAAD у Києві, у лекторів DAAD, в інтернеті: www.hochschulkompass.de, а також у відділі культури Посольства Федеративної Республіки Німеччина у Києві та в Гете-Інституті у Києві.


 • Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
  DAAD Links