deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home
Міжнародна програма для журналістів

Мета:

Стипендійна програма призначена для проходження 3-місячного стажування в Міжнародному журналістському коледжі Вільного університета м. Берлін. Стипендія пропонує можливість журналістам з України, Білорусі, Росії, Вірменії, Азербайджана, Грузії, Казахстана, Киргізії, Молдови, Таджикістана, Туркменії та Узбекістана підвищити свою професійну кваліфікацію, встановити контакти з колегами з Німеччини та інших європейських країн, дізнатися більше про політику, культуру, економіку Німеччини як країни-члена Євросоюза, про роль та значення ЗМІ у розвитку громадянського суспільства у Німеччині, а також на практиці ознайомитися з роботою німецьких ЗМІ.

Програма стажування включає в себе:

 • курс підвищення кваліфікації на базі Міжнародного журналістського коледжу Вільного університета м. Берлін (6 тижнів),
 • ознайомчу поїздку до одного з регіонів Німеччини (1 тиждень),
 • практику в одному з медіахолдингів у Берліні (6 тижнів).

Тривалість стипендії:

Проходження стажування у Міжнародному журналістському коледжі Вільного університета м. Берлін за підтримки DAAD можливе у наступні строки:

 • 28.04.2013 - 26.07.2013

З докладною інформацією про програму можна ознайомитися на сайті Міжнародного журналістського коледжу Вільного університета м. Берлін www.jil.fu-berlin.de

Цільова група :

Журналісти з України, Білорусі, Росії, Вірменії, Азербайджана, Грузії, Казахстана, Киргізії, Молдови, Таджикістана, Туркменії та Узбекістана віком до 35 років (на момент подання заяви), які здобули диплом про вищу освіту не раніше 2007 року та мають досвід багаторічної роботи за фахом.

Заяви можуть подавати також студенти останнього року навчання профільних факультетів з досвідом практичної роботи в журналістиці, які на момент початку стипендії здобудуть диплом про вищу освіту.

Розмір стипендії:

Сума стипендії, що сплачує DAAD, складає 780 євро щомісячно.

Вимоги до знання мови:

Пошукачі мають добре володіти німецькою мовою. Рівень мовних знань (не нижче В2) необхідно підтвердити за допомогою одного з наступних сертифікатів:

 • сертифікат міжнародного зразка TestDaF,
 • сертифікат DSH,
 • сертифікат B2 (C1, C2) Гете-Інститута,
 • свідоцтво про проходження теста onDaF,
 • мовний сертифікат DAAD, заповнений викладачем німецької мови у ВНЗ.

Інформація, строки та можливості отримання консультації:

Документи надсилаються поштою, кур´єрською службою доставки або подаються пошукачем особисто до Московського представництва DAAD з 20.08.2012 до 20.10.2012 (по штампу).

Адреса:

Филиал DAAD в Москве
Программа "Международные журналисты"
пр. Ленинский 95-a
119313 Москва, Россия
Тел .: +7 499 132 24 29
Факс : +7 499 132 49 88
E-Mail: timoshko@daad.ru

Куратор програми: Тимошко Тетяна Юрівна

Відбір учасників, проведення відбіркових співбесід, а також повідомлення результатів бере на себе представництво DAAD у Москві.Про результати розгляду заяв всі пошукачі будуть поінформовані електронною поштою у грудні 2012 року. Прохання чекати на письмове повідомлення.

Подання заяв безпосередньо до Бонну не можливе.

Документи для заяви на стипендію "Міжнародна програма для журналістів":

Заява на участь у конкурсі подається німецькою мовою та включає три однакові комплекти документів (всі наступні екземпляри можна скопіювати з першого). Документи в кожному комплекті мають бути розкладеними у наступній послідовності (якщо той самий документ представлений німецькою та російською мовою, текст російською має бути другим):

 • бланк заяви DAAD та Міжнародного журналістського коледжу Вільного університета м. Берлін, заповнений німецькою мовою - Bewerbung fur ein Stipendium zur Teilnahme am Fortbildungsprogramm fur Journalisten International (JIL) (бланк на www.daad.ru/Antrag-JIL.pdf або www.jil.fu-berlin.de) – з наклеєнною фотокарткою;
 • автобіографія німецькою мовою (Curriculum Vitae);
 • докладне обгрунтування необхідності участі у програмі німецькою мовою;
 • копія диплома про вищу освіту (разом з додатком до диплома з результатами проміжних або підсумкових іспитів) та переклад;
  Увага! Копія та переклад диплома мають бути завіреними по місцю роботи або навчання.
 • дві рекомендації;
  Увага! Якщо рекомендації написані російською/українською мовою, слід докласти їхній переклад німецькою або английською мовою!
 • зразки останніх журналістських робіт (2-3 зразка);
 • підтвердження мовних знань (див. п. "Вимоги до знання мови")
 • згода від роботодавця щодо надання відпустки на час стажування;
 • листок з адресою, заповнений російською мовою (1 екземпляр), який слід покласти між першим та другим екземплярами заяви). У адресному листі необхідно вказати назву міста з поштовим індексом, вулицю, номер будинку, корпусу та квартири, номери домашнього та мобільного телефонів з кодом міста, а також діючу адресу особистої електронної пошти!

Пильне прохання до всіх пошукачів при підготовці заяви не з´єднувати документи степлером або канцелярськими скрепками, не робити двусторонні копії документів, а також не вкладати окремі листи заяви у файли!


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links