deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Зауваження до документів на отримання стипендії 

Анкета
 • Формуляр-заява на всі стипендії заповнюється у режимі он-лайн. Заяви слід реєструвати на сайті www.funding-guide.de (оберіть бажану стипендійну програму, звідти Ви потрапите безпосередньо на портал). Подальша інформація.
 • Прізвище та ім´я обов´язково потрібно писати як у закордонному паспорті.
 • Слід вказувати ту адресу, на яку пошукач хотів би отримувати письмову кореспонденцію. Адресу необхідно писати латинськими літерами, але українською мовою (наприклад, vul. Holovna 1, kv. 1). Вказуйте, будь ласка, індекс!
Всі документи
 • Всі документи мають бути у форматі А4, сторінки не з´єднані між собою.
 • Документи подаються без папок, файлів, скріпок тощо.
 • Якщо документи подаються у кількох наборах, то всі без виключення документи (навіть ті, яких немає у списку і які подаються за власним бажанням) мають бути у однаковій кількості примірників.
 • Кожен з наборів документів (для деяких програм лише 1 набір) подається у вказаній послідовності (див. опис обраної програми).
 • Мова документів. Офіційні документи подаются мовою оригіналу у вигляді ксерокопій, до яких додається німецький/англійський переклад. Інші документи готуються одразу німецькою (або англійською для англомовних програм) мовою.
 • Коли вимагається завірення копій документів, його можна робити в тій інституції, яка видавала ці документи, або у нотаріуса. Перекладач не має права завіряти копії. Якщо вимагається завірений переклад, його має право робити дипломований перекладач, його підпис завіряє нотаріус або бюро перекладів; якщо переклад зроблений викладачем іноземної мови, завірення робить університет.
 • Пошукачі мають самі стежити за тим, щоб їхні документи були заповнені повністю та чітко (по можливості у друкованому вигляді). Документи, подані у неповному комплекті, не розглядаються!

 • Рекомендаційні листи пишуться на спеціальних бланках (див. опис обраної стипендійної програми). Вони заповнюються професором / доцентом. Підпис професора/доцента засвідчується печаткою установи, де він працює. Рекомендації є конфіденційними і мають подаватися у закритому конверті (допускаються всі необхідні копії листа в одному конверті).
 • Мовні сертифікати: Наступні сертифікати можуть служити підтвердженням знання німецької мови: TestDaF, сертифікати Гете-Інституту (вони видаються після складання відповідного іспиту; підтвердження участі у курсах не є мовним сертифікатом), DSD-II, telc Deutsch, DSH та onDaF. В містах, де працюють лектори DAAD, тест onDaF можна скласти у них, у Києві цей тест проводиться тестовим центром TestDaF. У деяких містах, де не працюють лектори DAAD, можуть плануватися їхні візити з метою проведення тесту (про це Ви довідаєтеся в Інформаційному центрі DAAD). Окрім тестів з німецької мови onDaF лекторами DAAD проводяться також тести с англійської мови OnSET. Посвідчення про проходження мовних курсів є недостатнім!
  Важливо: Пошукачі мають вчасно зареєструватися та скласти мовні тести, необхідні для вступу до обраних німецьких університетів (TestDaF, TOEFL тощо) – стежте, будь ласка, за вимогами та дедлайнами обраних університетів.
 • Подання документів поштою: якщо Ви надсилаєте документи поштою, ми рекомендуємо обирати кур´єрську доставку з повідомленням. Це дозволить Вам отримати письмове підтвердження від кур´єра про вчасну доставку Вашої заяви за вірною адресою з вказанням прізвища співробітника офісу, який прийняв документи. На жаль, через велику кількість заяв ми не можемо підтверджувати в телефонному режимі або електронною поштою надходження документів.
  Також радимо Вам користатися для цього такими службами, як, наприклад, Нова Пошта (www.novaposhta.ua - адресна доставка), Спецзв´язок (www.emsukraine.com.ua), TNT (www.tnt.com/express/uk_ua/site/home.html), Укрпошта (кур´єрська доставка) або DHL. З деякими іншими службами, на жаль, не завжди був позитивний досвід. Будь ласка, не надсилайте документи цінним листом, оскільки такі документи не доставляють до нашого офісу, а повідомлення про їх зберігання на пошті часто губляться.

Просимо звернути увагу на те, що підтримка навчання на бакалаврській програмі в німецькому ВНЗ є виключеною. Не підтримуються також пошукачі, які навчаються на першому курсі.

Стипендії DAAD надаються переважно студентам, аспірантам, працівникам вузів або дослідних інститутів.


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK