deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
Home

Програма для міжнародних юристів "Вступ до німецького правознавства з орієнтацією на практику"

Опис програми

Програма орієнтується на молодих юристів з досвідом роботи від одного до двох років. Під час 8-місячного перебування, яке складатиметься з навчання та практики, буде запропоновано поглиблене вивчення німецького права з орієнтацією на публічне та приватне господарське право. Завдяки поєднанню вступу до німецького правознавства з практикою у адвокатських конторах, банках або страхових компаніях програма відрізняеться від програм LL.M. або мастерських програм німецьких університетів та стосується в першу чергу юристів, які хочуть отримати не лише теоретичні знання, але й практичний досвід.
Курс розрахований лише на максимально 20 учасників, що дає можливість інтенсивної роботи. По можливості до уваги будуть братися відмінності у фаховій підготовці учасників та їхні фахові інтереси; учбовий матеріал може, за певних обмежень, визначатись вільно.
Заснована у 1963 році програма користується великою повагою серед підприємств та адвокатських контор у Німеччині та за кордоном.

Зміст програми

Тривалість стипендії:

2 половина жовтня 2007 до кінця червня 2008.

Період стипендії поділяється на дві частини:

Частина 1: Університет м.Тюбінген

Перша частина програми відбудеться з 16 жовтня до 15 грудня 2007 у Тюбінгені, південно-німецькому місті, з одним із найстаріших університетів Німеччини. Учасники програми візмуть участь у наступних чотирьох курсах:
1. Курс Вступ до основ та понять німецького права (обсягом близько 85 годин) дає основні та поглиблені знання з усіх значних галузей німецького права (цивільне і економічне право, карне право і публічне право). Цей курс буде викладатися доцентами юридичного факультету. Необхідна література буде видана у розпорядження перед початком курсу. Далі існує можливість під керівництвом доцента обрати власну спеціальну тему та підготувати і виступити з рефератом. Заплановано також відвідання Федерального конституційного суду у Карлсруе, Земельного суду у Тюбінгені, Центрального відділу по розслідуванню злочинів нацистського режиму у Людвігсбургу, а також Штутгартської адвокатської канцелярії. Ці єкскурсії будуть відповідно підготовлені під час курсу.

2. Додатковим до цього є курс Спеціальна юридична мова (обсягом 48 годин). У цьому курсі на передньому плані стоять практичні заняття. Учасники отримають значну
допомогу у розширенні свого юридичного словникового запасу, матимуть достатньо можливостей самостійно сформулювати юридичні папери (позови, адвокатські документи та інше), щоб таким чином поглибити свої знання спеціальної мови, а також свої юридичні знання. Крім того, курс служить для розгляду загальних питань з політики та економіки. Необхідна література буде видана у розпорядження перед початком курсу.

3. Інтенсивний Мовний курс (обсягом близбко 76 годин у маленьких групах) служить для покращення знань німецької мови, тобто не є курсом для початківців. Заняття будуть проводити досвідчені викладачі мови з відділу “Міжнародні мовні програми” університету м.Тюбінген. На поглибленому рівні будуть розглянуті наступні теми: типові структури німецької письмової мови, словниковий запас, стиль та організація тексту, фонетика, розмовна мова та культура повсякдення. Необхідна література буде видана у розпорядження перед початком курсу.

4. На завершенні учасники зможуть взяти участь у різних додаткових заходах з юридичною та країнознавчою тематикою. В рамках цієї частини курсу заплановане привітання канцлера університету зі спеціальною доповіддю. Далі відбудеться екскурсія по Тюбінгену, а також товариський вечір, тематична екскурсія “Суспульство і культура” з відвіданням замку Хоенцоллерн. Інші заходи можуть бути організовані за бажаннями учасників.

Частина 2: Міністерство юстиції у Дюссельдорфі

Друга частина програми відбудеться з січня до червня 2008 року під керівництвом Міністерства юстиції Землі Північний Рейн-Вестфалія у Дюссельдорфі і складається з наступних блоків:

1. З січня до травня у Верховному земельному суді у Дюссельдорфі буде запропоновано теоретичний блок занять, що охоплює наступні галузі права: закон про судочинство та цивільно-процесуальний кодекс, міжнародне приватне право, державне та адміністративне право, торгове право, право у питаннях утворення, функціонування та ліквідації товариств, право у питаннях ведення конкурентної боротьби та картельне право, право у питаннях охорони товарних знаків (включаючи авторське право та суміжні галузі), а також податкове право (включаючи німецьке міжнародне податкове право).
Ці заняття, які будуть проводити переважно судді, мають за мету поглибити знання німецького права, що були отримані у Тюбінгені, та ввести у подальші спеціальні області права.

2. З лютого до червня учасники проведуть вільне стажування у обраних адвокатських конторах в районі м.Дюссельдорф. Стипендіати мають перевірити та поглибити отримані знання безпосередньо при опрацюванні конкретних випадків.
У робочих групах під керівництвом практиків будуть оброблятися додаткові випадки та обговорюватися проблеми, що виникають під час практики. Завдяки цьому буде досягнуто зв`язок між теорією та практикою.

Програма у Дюссельдорфі охоплює також інші заходи (наприклад, участь у подальшій освіті спільно з німецькими правниками, відвідання ландтагу, юридичного закладу з питань відбуття покарання, рейнської нотаріальної палати, а також господарського підприємства).

Розмір стипендії:

Розмір стипендїі складає у Тюбінгенській частині двічі по 615 євро. DAAD сплачує в цей час вартість навчального курсу в університеті м. Тюбінген. З січня до червня щомісячна стипендія складатиме 975 євро.

Крім цього виплачується одноразова допомога для навчання та проведення досліджень у розмірі 260 євро та різні для кожної країни кошти на проїзд, а також допомогу на медичне страхування.

Кожний стипендіат отримає необхідну для навчання спеціальну літературу, що залишиться в нього після закінчення стипендії.

Вимоги до пошукачів:

  • Програма орієнтована на учасників, які на Батьківщині отримали вищу освіту, можуть підтвердити наявність, як правило, мінімально одно- і максимально дворічного трудового стажу та прагнуть кар´єри у міжнародній адвокатській конторі або у господарському підприємстві.
  • Максимальний вік пошукачів – 30 років.
  • Вимога до вищої освіти пошукача: закінчена вища юридична (диплом).
  • На момент подання документів пошукач повинен дуже добре володіти німецькою мовою (щонайменше на рівні Mittelstьfe II), щоб бути здатним брати активну участь у навчальних заняттях та дискусіях з юридичних дисциплін.
  • Пошукачі мають чітко вказати у своїх заявах, з якою метою вони хочуть вивчати німецьке право.

Інформація, строки та можливості отримання консультації:

Прийом документів відбувається у офісі DAAD з 01.09.2006 до 15.02.2007.
Подання заяв безпосередньо до Бонну не можливе.
Консультацію стосовно програм DAAD Ви можете отримати в офісі DAAD у Києві або в лекторів DAAD.

Документи для заяви на стипендію "Програма для міжнародних юристів":

1. Формуляр-заява DAAD „Antrag aьf ein Forschьngs-/Stьdienstipendiьm“ (електронну версію Ви знайдете тут);
2. Автобіографія (Cьrricьlьm Vitae);
3. Список публікацій (у разі наявності);
4. Переконливий та докладний опис цілей щодо запланованого навчання в Німеччині, а також опис попереднього навчання;
5. Рекомендаційні листи від двох українських професорів / доцентів з основної спеціальності, які дають інформацію щодо наукових здібностей пошукача та ставлення професора. Листи є конфіденційними і мають подаватися у закритих конвертах;
6. Довідка з відділу кадрів за місцем навчання / роботи з інформацією щодо можливості надання відпустки на час отримання стипендії;
7. Посвідчення про освіту:
а) диплом (спеціаліста або бакалавра) з додатком - ксерокопія;
б) переклад диплома та додатка;
в) атестат зрілості з додатком – ксерокопія;
г) переклад атестата зрілості та додатка;
д) пояснення системи оцінок в Україні;
8. Документ про знання німецької мови.
9. Інше (відзнаки тощо).


Увага! Документи мають бути подані у трьох наборах, кожен у вказаному порядку.
Неповний набір документів для заяви не розглядається.
Вимоги до документів Ви знайдете тут.


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links