deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
Home
Групова практика для іноземних студентів у Німеччині (Studienpraktika)

Мета:

Німецька служба академічних обмінів підтримує групові поїздки по ФРН іноземних студентів під керівництвом викладачів ВНЗ.

Цілі підтримки:

  • Проведення практики за фахом у ВНЗ (наприклад, спеціальні курси, блокові семінари, інші семінари) на запрошення німецького ВНЗ, який також несе відповідальність за організацію практики у ВНЗ, на підприємстві або, можливо, у громадській організації;
  • зустрічі з німецькими студентами та науковцями для встановлення та підтримки контактів між німецьким та іноземним ВНЗ;
  • ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини. Ця частина програми не має перевищувати третину всього періоду фінансування.

Для програми Studienpraktika бажані двосторонні візити, але це не є обов`язковою умовою, тобто спочатку може бути підтримана подорож лише однієї сторони.

Культурні заходи можуть підтримуватися у тому разі, якщо їхній характер тісно пов`язаний з фахом або має відношення до ВНЗ.

Щорічна підтримка для одного пошукача, факультету або інституту за цією програмою не можлива, від одного пошукача, факультету або інституту розглядатиметься лише одна заявка на рік.

Тривалість:

Програма має тривати щонайменше 7 днів. Максимальна тривалість стипендії становить 12 днів (включаючи дні приїзду та від`їзду), хоч сама подорож може тривати довше.

Розмір стипендії:

DAAD забезпечує медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування від випадкових пошкоджень чужого майна для всієї групи. Більш докладна інформація подається у підтвердженні про отримання стипендії.

Витрати на проїзд поза межами Німеччини не покриваються.

Фінансування DAAD відбувається в розмірі 50 євро на особу в день як допомога на покриття витрат на проїзд та перебування.

Вимоги до пошукачів:

Може підтримуватися поїздка групи студентів, зарахованих в одному ВНЗ на одному факультеті як регулярні студенти, починаючи з другого семестра, під керівництвом викладачів ВНЗ, з метою відвідання одного ВНЗ у Німеччині для відвідання спецкурсів, семінарів тощо. Курс навчання в університеті не може закінчуватися одразу після поїздки. Відповідальною за організацію практики у ВНЗ, на підприємстві та у інших закладах є запрошуючий німецький ВНЗ. Подавати заяву на стипендію може лише німецький ВНЗ.

За домовленістю з DAAD як виключення до складу груп можуть входити окремі аспіранти. Для забезпечення успішного перебігу поїздки всі учасники мають володіти однією з мов програми (як правило, німецькою або англійською) на приблизно однаковому рівні. Кількість учасників може бути не меньшою за 10 і не більшою за 15 осіб. Додатково може бути профінансований один викладач ВНЗ як супроводжуюча особа.

Подання заяв:

Подавати заяву можуть викладачі державних та державно визнаних німецьких ВНЗ. Подання заяв відбувається в режимі онлайн на порталі DAAD: https://portal.daad.de

Відмінності між "Груповими поїздками" та "Груповими практиками"

Документи для заяви на стипендію “Групова практика для іноземних студентів у Німеччині (Studiepraktika)”:

УВАГА: Розглянуті будуть лише вчасно подані та повні набори документів. DAAD не може повідомляти окремо про відсутні документи. Повний набір документів включає:

1. Формуляр-заява DAAD (на порталі DAAD). На запитання у формулярі щодо банківських реквізитів слід вказати банківські реквізити Вашого навчального закладу.
2. Фінансовий план: формуляр на порталі DAAD, заповнюються білі поля.
Сторінка 1 та сторінка 2: Пропускаються.
Сторінка 3: Тут вказується кількість учасників, запланована кількість днів та добова стипендія (50 €). Це разом дасть суму стипендії (ідентично зі сторінкою 1).
3.Список учасників (завантажується як додаток до формуляра на порталі DAAD). Тут вказуються ім´я, прізвище, навчальний семестр, фах, майбутній диплом та знання мови). Формуляр:
http://www.daad.de/hochschulen/kooperation/partnerschaft/gruppenreisen/05028.de.html
4. Обгрунування та зміст програми (завантажується як додаток до формуляра на порталі DAAD) точним описом бажаних візитів та екскурсій (загальних даних, наприклад, відвідання музеїв, університетів, не достатньо). На першій сторінці формуляру-заяви можна стисло сформулювати план перебування - до 2100 знаків. Але це на заміняє докладного обгрунтування та опису змісту програми. Відбіркова комісія просить надати інформацію, чи планується зворотній візит. Будь ласка, надайте підтвердження того, що запланований проект не пов´язаний з обов´язковими екскурсіями університету.
5. Календарний план (завантажується як додаток до формуляра на порталі DAAD), у табелярній формі.
6. Опис підготовки групової поїздки (завантажується як додаток до формуляра на порталі DAAD);
7. Підтвердження контактів (завантажується як додаток до формуляра на порталі DAAD). Це має стосуватися відповідної запланованої поїздки, наприклад, запрошення та підтвердження окремих пунктів програми. (Угоди, договори про співпрацю тощо не вважаються підтвердженням контактів, а можуть подаватися лише додатково, якщо вони не старші за два роки).

Заяви мають своєчасно подаватися лише у режимі онлайн у такі строки:

до 01.11. для поїздок, які розпочинаються з 01.03. (Рішення з боку DAAD приймається у середині січня);
до 01.02. для поїздок, які розпочинаються з 01.06. (Рішення з боку DAAD приймається у середині квітня)
до 01.05. для поїздок, які розпочинаються з 01.09. (Рішення з боку DAAD приймається у середині липня).

Контактна особа у Бонні (відділ 513):

Frau Julia Loellgen
Telefon: 0228/882-328
Fax: 0228/882-9-328
E-Mail: loellgen@daad.de

Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links