deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home

Київ, 14.06.2004

Урочиста передача стипендій у Німецькому посольстві та невеличка зустріч колишніх стипендіатів з Києва

У понеділок, 24 травня 2004 року, у Німецькому посольстві вперше відбулося урочисте вручення свідоцтв про отримання стипендій DAAD. Перед тим, як двадцять щасливих стипендіатів з Києва отримали свідоцтва від німецького посла, пана Дітера Штюдеманна, вони мали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом з вісьма колишніми стипендіатами з Києва (ведучі - керівник офісу DAAD д-р Мартін Зандхоп та референт у справах культури Німецького посольства пан Арно Кірхгоф).

Обмін досвідом виявився надзвичайно корисним для нових стипендіатів, однієї години ледве вистачило для обговорення всіх питань. Йшлося переважно про конкретні практичні речі, як зарахування до вузу або отримання візи, але не обійшли увагою і загальні відмінності між німецькою та українською системами освіти та студентським повсякденням. Так, колишня стипендіатка за програмою ERP (1999/2000 навчальний рік) порадила чотирьом новим стипендіатам за цією програмою з Києва не намагатися, як в Україні, заповнювати весь навчальний план різними дисциплінами, а обирати з запропонованих курсів лише дійсно потрібні та цікаві за змістом, оскільки їх підготовка та вивчення відбувається дуже інтенсивно. Загалом обмін досвідом показав, що проведення подібних заходів у майбутньому вкрай необхідне, можливо, також у Харкові або Львові?

По закінченню цієї розмови близько сорока колишніх стипендіатів DAAD з Києва зібралися в атріумі Німецького посольства. Посол Штюдеманн привітав всіх колишніх і нових стипендіатів та висловив щирі побажання. Після цього пан д-р Зандхоп мав нагоду у короткій промові висловити сподівання з боку DAAD щодо того, що часом, проведенним зі стипендією DAAD у Німеччині, можна скористатися, наприклад, для того, щоб у розповідях про свій університет у німецькому вузі, у якому планується перебування, представити Україну як можливе місце для навчання та проведення досліджень. Також і навпаки, після повернення стипендіати DAAD добре могли би розповідати в Україні про своє перебування у Німеччині і тим самим викликати цікавість в товарищів та колег стосовно академічного перебування у Німеччині. Адже завдяки стипендіатам існують контакти!

Після церемонії передачі стипендій посол запросив всіх гостей на прийом, отже вони мали можливість продовжити розмови у маленьких групах. На зустрічі всім стало зрозуміло, наскільки важливе збільшення активності українського клубу колишніх стипендіатів DAAD "Асоціація українських стипендіатів DAAD" та виконання їм функції форуму для учасників обміну.

Ansprache von Botschafter Stüdemann
Промова посла Штюдеманна
Ansprache Dr. Sandhop
Промова д-ра Зандхопа
Ansprache von Botschafter Stüdemann
Посол Штюдеманн вручає стипендійне свідоцтво
Erfahrungsaustausch Alt- und Neustipendiaten 
          (mit Herrn Kirchhof und Dr. Sandhop)
Oбмін досвідом між колишніми та новими стипендіатами (з паном Кірхгофом та д-ром Зандхопом)
DAAD-Alumni im Gespräch 
             miteinander
Колишні стипендіати DAAD спілкуються між собою
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK