deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home
 

Презентація німецьких провідних наукових досліджень в галузі біоенергетики в Україні

Перша наукова лекція Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у Києві

18 вересня 2008 року Німецька служба академічних обмінів (DAAD), яку представляє в Україні Інформаційний центр у Києві, організувала першу наукову лекцію на тему "Енергія з біомаси – можливості та межі" у київському готелі Русь. Головним референтом на цьому заході був д-р технічних наук проф. Мартін Кальтшмітт, директор Інституту технологій захисту довкілля та енергетики при Технічному університеті Гамбург-Гарбург та директор з наукових питань Німецького дослідницького центру з вивчення біомаси (DBFZ), м. Ляйпціг, Німеччина. У заході взяли участь, окрім представників преси, 33 українські вчені та адміністратори, які займаються дослідженнями в галузі відновлюваних джерел енергії, або ж працюють в галузі управління наукою.

Проф. Кальтшмітт представив свій Ляйпцігський науково-дослідний інститут та доповів про значення біопалива для майбутнього та про сучасний стан досліджень у Німеччині. При постійно зростаючому попиті на енергію та високих цінах на неї використання біомаси (на сьогодні 10%) буде збільшуватися. Інститут DBFZ займається прикладними дослідженнями в галузі біомаси та виступає за стабільне використання екологічно чистої біомаси. Біопаливо (біоетанол, біодизель) у майбутньому буде все більше використовуватися в транспортній сфері, але, зважаючи на стрімкий ріст потреби енергії в світовому масштабі, воно зможе покрити лише незначний сегмент. Проте біопаливо другого покоління, таке, як біогаз, зможе суттєво зменшити рівень викидів газів, що створюють парниковий ефект.

Доповіді професора Кальтшмітта Ви знайдете тут: German Biomass Research Centre (900 Кб), Lecture Kaltschmitt (28,5 Мб)

Українську науку представив д.б.н. проф. Андрій Сибірний, директор Інституту біології клітини НАНУ, м. Львів, президент Українського товариства клітинних біологів. Професор Сибірний зробив доповідь під назвою „High-Temperature Alcoholic Fermentation of Lignocellulose Residues as Way to Energetic Independence”. У використанні біомаси, яка не потрібна для виробництва харчових продуктів та кормів, він вбачає великі переваги з енергетичної, екологічної та економічної точки зору. „Only еthanol, obtained from lignocellulose, i.e. plant biomass, cultivated at low-fertility soils with minimal use of fertilizers and pesticides, or residues of agriculture and wood industry could satisfy needs of the world in fuels. ... Alcoholic fermentation of lignocellulose could be technically performed and provide economic benefits. ... Bioconversion of lignocellulosics could increase profitability of agriculture, wood industry, pulp and paper industry.”

Всю доповідь професора Сибірного Ви можете прочитати тут: Lecture Sybirny (7,2 Мб)

Під час свого перебування у Києві проф. Кальтшмітт відвідав також Науково-технічний центр «Біомаса» (керівник – Георгій Гелетуха) та відділ відновлюваних органічних енергоносіїв при Інституті відновлюваної енергетики НАН (керівник відділу – проф. Георгій Забарний).

Наукова лекція дала можливість цільового встановлення контактів, налагодження німецько-української співпраці та зміцненню існуючих зв´язків. Презентація німецьких провідних наукових досліджень мала викликати інтерес до Німеччини як країни для проведення дослідження. Присутність високих гостей, серед яких було багато управлінців в галузі науки, забезпечить тривалий ефект від цього заходу.

Лінки до теми:        http://www.dbfz.de
                              http://tu-harburg.de/iue/
                              http://www.cellbiol.lviv.ua

Інтерв?ю з професором Сибірним
Інтерв´ю з професором Сибірним
Професор Кальтшмітт під час доповіді
Професор Кальтшмітт під час доповіді
Фахівці у конференц-залі
Фахівці у конференц-залі
DAAD збирає за одним столом українських експертів
DAAD збирає за одним столом українських експертів

 
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links