deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home

Перший німецько-український правовий семінар

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) та Інститут законодавства Верховної Ради України провели в кінці вересня 2005 р. у м. Києві Перший німецько-український правовий семінар. Більш ніж 40 українських та німецьких правників активно обговорювали протягом двох днів актуальні юридичні проблеми.

В центрі правового семінару знаходились актуальні та суперечливі питання конституційного, цивільного та європейського права – остання галузь права передусім в контексті задекларованого наближення України до Європейського Союзу. Особливо у питаннях гармонізації та застосування норм Європейського права у національне право українські фахівці з міжнародного права змогли долучитись до цінного досвіду німецьких колег. Конституційне право відігравало при цьому основоположну роль, адже питання як цивільного права, так і питання співвідношення Європейського та національного права слід завжди розглядати в контексті конституційного права. У рамках конституційного права розглядались, таким чином, питання співвідношення права та влади, проблематика частого внесення змін до Конституції  України, основні права (напр., право на свободу зібрань), вплив Європейського суду з прав людини на практику Конституційного Суду України. В сфері цивільного права жваво обговорювалось співвідношення Цивільного Кодексу та Господарського кодексу – існуючі суперечності між цими кодексами ускладнюють, на думку деяких учасників, економічний розвиток України, деякі  навіть назвали Господарський Кодекс зайвим.

Після того, як у трьох паралельних секціях були виявлені спільні дослідницькі інтереси, українські та німецькі партнери домовились про подальшу академічну співпрацю – адже після закінчення семінару

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надає стипендії для наукового стажування українських правників. Заплановано також провести за підтримки DAAD ще один або два наступних семінари.

Проф. д-р Козюбра
Д-р юр.н., проф. Микола Козюбра, кол. суддя Конституційного суду України, професор НаУКМА
Проф. д-р Трунк, проф. д-р Кестнер, д-р Кюппер
Зліва направо: проф. д-р Александер Трунк, проф. д-р Карл-Герман Кестнер, д-р Герберт Кюппер
Д-р Обершмідт, проф. Копиленко
В центрі: обидва організатори, д-р Рандольф Обершмідт (DAAD) та д-р юр.н., проф. Олександр Копиленко (Інститут законодавства Верховної Ради України)
Д-р Швайка, проф. д-р Файль
Д-р Оксана Швайка (DAAD) та проф. д-р Рюдігер Файль (Bьceriьs Law School, Гамбург)
В Посольстві ФРН
Прийом у Посольстві ФРН. Зліва направо: Йоганнес Регенбрехт (замісник Посла, Посольство ФРН у Києві), д-р Рандольф Обершмідт (DAAD), д-р Райнгард Гассенпфлуг (керівник правового та консульського відділу Посольства ФРН у Києві)
У Верховній Раді
Візит до Верховної Ради України
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK