deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home

Семінар колишніх стипендіатів DAAD у Донецьку 31.05.2006

„Глобалізація міжнародного ринку праці:
роль та завдання ВНЗ“

31.05.2006 Донецький клуб колишніх стипендіатів DAAD під назвою DAD („DAAD-Alьmni Donezk“) запросив колишніх стипендіатів DAAD з усієї України на семінар, присвячений темі глобалізації міжнародного ринку праці та ролі та завданням ВНЗ у цьому процесі. DAAD знову надав підтримки семінару колишніх стипендіатів, тема якого для України є актуальною в освітньо-політичному аспекті .

Близько 45 колишніх стипендіатів DAAD також і цього разу жваво дискутували на зазначену тему, DAAD готовий надати фінансову підтримку для публікації доповідей. Одразу після того, як голова клубу колишніх стипендіатів д-р Євген Скляренко (Донецький технічний університет) відкрив семінар, пролунала доповідь почесного доктора Донецького технічного університету пана Вальтера Фольмера, він висвітлив стан економіки та промисловості в світлі глобалізації і особливо підкреслив роль інженерно-технічних спеціальностей, адже саме вони можуть досить швидко реагувати на зміни на ринку праці. Цю тему охоче підхопив Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку проф. Віктор Калашніков– зрештою, він як декан координує багаторічну успішну співпрацю Німецького технічного факультету у м. Донецьк з Технічним університетом м. Магдебург. Пан Калашніков зробив доповідь на тему „Інтеграція українських інженерів на європейському ринку праці“. Одночасно він висловив свій жаль з приводу недостатньої автономії українських ВНЗ, хоча саме автономія ВНЗ є важливим моментом в Болонському процесі, до якого й приєдналася Україна.

Таким чином, було зазначено, що інтернаціоналізація ВНЗ є передумовою для успішної інтернаціоналізації ринку праці. Про стан справ у Німеччині доповіла лектор DAAD у Донецьку Хельга Пеппель („Інтернаціоналізація ВНЗ у Німеччині“). Оскільки внаслідок інтернаціоналізації зростає і конкуренція серед ВНЗ, збільшується тиск на ВНЗ щодо покращення якості навчання та проведення досліджень. Наприклад, в цьому напрямку діє зараз також блискуча ініціатива щодо поглиблення досліджень у німецьких ВНЗ.

Впродовж семінару було зачитано також багато інших коротких доповідей. Після інтенсивної роботи всі були запрошені на фуршет, де спілкування відбулося в більш затишній атмосфері. Сюди Донецький клуб колишніх стипендіатів запросив також нових стипендіатів DAAD з Донецьку, які тільки збираються їхати до Німеччини, і надав їм чудову можливість дізнатися про досвід колишніх стипендіатів. І вже зараз вони чітко вирішили після повернення з Німеччини брати активну участь у роботі Донецького клубу колишніх стипендіатів та не губити зв´язок із DAAD.

Колишній стипендіат DAAD д-р Севастьянов
Колишній стипендіат DAAD д-р Севастьянов
Колишні стипендіати DAAD
Колишні стипендіати DAAD
Проф. Калашніков, Почесний консул Федеративної Республіки 
               Німеччина у Донецьку
Проф. Калашніков, Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку
Д-р Анопрієнко, Донецький технічний університет
Д-р Анопрієнко, Донецький технічний університет
Лектор DAAD у Донецьку Хельга Пеппель
Лектор DAAD у Донецьку Хельга Пеппель
Три колишні стипендіатки у розмові
Три колишні стипендіатки у розмові
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK