deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home

Семінар для колишніх стипендіатів „Нові еліти для України? Освіта, демократія та громадянське суспільство“ у Львові 10.12.2005

10.12.2005 у Львівському готелі „Супутник“ відбувся семінар для колишніх стипендіатів під назвою „Нові еліти для України? Освіта, демократія та громадянське суспільство“, на який Посольство Німеччини (Референт з питань культури Жан-П׳єр Фрьолі) запросило колишніх стипендіатів DAAD та Фонду ім. Александра фон Гумбольдта. Семінар проводився Посольством Німеччини спільно з Інформаційним центром DAAD у Києві.

Понад сто колишніх стипендіатів DAAD та Фонду ім. Александра фон Гумбольдта мали нагоду провести між собою палкі дискусії . Проте в одному всі учасники та гості семінару були єдині: академічні еліти, які мають нести моральну та суспільно-політичну відповідальність, не завжди можуть отримувати належну освіту та підтримку, оскільки багато старих, успадкованих ще з радянських часів, структур в українській системі вищої освіти та в Академії Наук блокують справжню конкуренцію. Не завжди передують найкращі й найталановитіші.

Була згадана роль інтернаціоналізації науки та освіти – так, пані Катерина Максим (віце-президент Києво-Могилянської академії) висвітлила зв׳язок між інтернаціоналізацією та формуванням еліт та як приклад представила Могилянську академію. В цьому та деяких інших університетах проведення незалежних вступних тестів зробили індивідуальну кваліфікацію вступника головним критерієм для вступу до ВНЗ.

Проф. Володимир Кузнецов (Інститут філософії Академії Наук), д-р Олександр Габович (Інститут фізики Академії Наук) та д-р Ігор Шевченко (Інститут хімії Академії Наук) проаналізували структуру Академії Наук України.

Інформаційний центр (IC) DAAD у Києві звернув особливу увагу на роль академічних посередницьких організацій з огляду на підтримку еліти, крім того, була згадана можливість спеціальної підтримки з боку DAAD колишніх стипендіатів DAAD. Чотири лектори DAAD в Україні (Каті Бруннер, Хельга Пеппель, Анді Хойзінгер та д-р Зігберт Клее) розповіли про свій особистий досвід роботи в українських університетах.

Обидва почесних консули Федеративної Республіки Німеччина в Україні, пані д-р Мирослава Дякович (Львівський національний університет) та проф. Віктор Калашніков (Донецький технічний університет) також взяли участь у семінарі: проф. Калашніков пояснив вплив співробітництва з Технічним університетом м. Магдебург на освіту еліти в галузі інженерії, пані д-р Дякович підкреслила значення теми у зв׳язку зі становленням українського громадянського суспільства.

Жан-П׳єр Фрьолі,  Катерина Максим, д-р Мартін Зандгоп
Зліва направо: Жан-П׳єр Фрьолі (референт з питань культури Посольства ФРН), Катерина Максим (віце-президент Києво-Могилянської академії), д-р Мартін Зандгоп (керівник інформаційного центру DAAD у Києві)
В конференц-залі
Колишні стипендіати DAAD та Фонду ім. Александра фон Гумбольдта у конференц-залі
Євген Скляренко, Хельга Пеппель, Каті Бруннер, Анді Хойзінгер
Зліва направо: Євген Скляренко (Німецький Технічний факультет Донецького технічного університету), лектор DAAD у Донецьку Хельга Пеппель, лектор DAAD у Львові Каті Бруннер, лектор DAAD у Києві Анді Хойзінгер)
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK