deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Studieren und Forschen in Deutschland Home

Чи знаєте Ви, що рівно 100 років тому половина тих, хто навчався за кордоном, відвідували німецькі університети? Німеччина в той час була великим світовим освітнім та дослідницьким центром.

Навчання в Німеччині має довгу традицію
НІмеччина славиться довгою університетською традицією. Найстарішим німецьким університетом є університет ім. Рупрехта Карла у м. Хайдельберг, який був заснований у 1386 році. Але й інші ВНЗ мають довгу історію. Перед Другою Світовою Війною німецькі університети посідали провідну позицію. Відомі німецькі науковці викладали у німецьких університетах або інших академічних закладах: Якоб та Вільгельм Грімм в галузі германістики, Вернер Хайсенберг та Вільгельм Конрад Рентген в галузі фізики, Роберт Кох в галузі медицини, Іммануель Кант та Теодор В. Адорно в галузі філософії, Мартін Лютер в галузі релігієзнавства та багато інших. Ці імена полишили свій слід в історії, що є ще одним доказом того, що для навчання в Німеччині завжди було досить добрих аргументів. Німеччина зі своїми понад 350 ВНЗ та дослідних закладів має щільну освітянську мережу. Університети та ВНЗ прикладного напряму пропонують широкий вибір навчальних програм. Інституції як товариство ім. Макса Планка (MPG), Наукова спілка ім. Готтфріда Вільгельма Лейбніца (WGL), Німецьке науково-дослідне товариство (DFG), Товариство ім. Фраунхофера (FhG) та Спілка німецьких науково-дослідних центрів ім. Германна фон Гельмгольца (HGF) пропонують оптимальні умови для проведення досліджень. Іноземці часто надають перевагу Німеччині при виборі місця навчання. В рейтингу країн, куди їдуть навчатися іноземці, Німеччина займає третє місце. Загалом 225000 іноземців навчаються або проводять дослідження у ВНЗ та науково-дослідних інститутах Німеччини.

Міжнародні навчальні програми
Німецькі ВНЗ є конкурентоспроможними на світовому ринку вищої освіти, оскільки вони пропонують міжнародні навчальні програми англійською мовою. Ці навчальні програми створені спеціально для іноземних студентів. Якщо іноземні пошукачі виконують формальні передумови, вони мають добрі шанси отримати допуск до навчання у німецькому ВНЗ.

Який рівень німецької мови необхідний для навчання?
Той, хто хоче навчатися у Німеччині, потребує знань англійської або німецької мови. Для міжнародних навчальних програм достатньо знань англійської мови (наприклад, сертифікат TOEFL), німецьку мову можна вивчити паралельно з навчанням в університеті. Для роботи над дисертацією або проведення досліджень, як правило, необхідні знання німецької. Для деяких спеціальностей пропонується навчання в аспірантурі англійською мовою, і дисертацію також можна писати англійською мовою.

Допуск до навчання
Якщо Ви хочете навчатися у німецькому ВНЗ, поряд зі знаннями німецької перевіряються також свідоцтва про попередню освіту (атестати). Німецькі ВНЗ є автономними. Кожен університет сам вирішує щодо кваліфікації та зарахування іноземних пошукачів та щодо визнання іноземних атестатів та сертифікатів.

Іспити та тести
Якщо йдеться не про міжнародну навчальну програму, то необхідно підтвердити наявність достатнього рівня німецької мови. Знання німецької мови можна підтвердити в Німеччині або в своїй країні після складання певних іспитів або тестів.

TestDaF
TestDaF ("Test Deutsch als Fremdsprache" - "Тест з німецької мови як іноземної") можна скласти у тестових центрах багатьох країн світу або в Німеччині. TestDaF - це стандартизований тест, який з 2001 року пропонує інститутом TestDaF. TestDaF визнається всіма німецькими ВНЗ.

Подальша інформація про TestDaF та дати проведення іспитів:
www.testdaf.de

Зразки іспиту TestDaF Ви знайдете тут:
www.testdaf.de/html/vorbereitung/modellsatz.htm

DSH
У німецьких ВНЗ можна скласти "Іспит з німецької мови для допуску до навчання у ВНЗ" (DSH). Майже всі ВНЗ пропонують курси "Німецька мова як іноземна", які проходять паралельно з навчанням або перед початком навчання. Подальша інформація щодо курсів DSH та іспитів DSH:
www.hochschulkompass.de

Іспити Гете-Інституту
Великий диплом про знання німецької мови (das große deutsche Sprachdiplom - GDS), малий диплом про знання німецької мови (das kleine deutsche Sprachdiplom - KDS) та Центральний іспит вищого рівня (Zentrale Oberstufenprüfung - ZOP) Гете-Інституту достатні для підтвердження знань німецької мови для навчання. Іспити можна скласти у 76 країнах світу або у 16 Гете-Інститутах в Німеччині. Подальша інформація щодо іспитів Гете-Інституту:
www.goethe.de/z/pruef/deindex.htm

DSD II (Мовний диплом KMK II рівня)
Німецький мовний диплом (das Deutsche Sprachdiplom KMK - DSD II) достатній для підтвердження знань німецької мови для навчання. Цей іспит складається у німецьких школах за кордоном та у двомовних школах за кордоном.

Інформаційні портали щодо німецької мови для навчання, подальша інформація:
Німецька служба академічних обмінів (DAAD) є контактною особою з усіх питань стосовно навчання. Веб-сторінка DAAD пропонує інформацію щодо навчання та проведення досліджень у Німеччині, щодо міжнародних літніх шкіл, щодо можливостей підтримки, а також практичні поради та вказівки (трьома мовами):
www.daad.de

Компас по ВНЗ
Компас по ВНЗ (der Hochschulkompass) від HRK (Hochschulrektorenkonferenz - Конференція ректорів ВНЗ) пропонує інформацію про всі німецькі ВНЗ, навчальні програми та міжнародну кооперацію (двома мовами):
www.hochschulkompass.de

Веб-сторінка Центрального відділу з розподілу навчальних місць (Zentralstelle fur die Vergabe von Studienplätzen - ZVS) інформує про те, за якими навчальними програмами ZVS розподіляє місця та які спеціальності належать до групи "Numerus Сlausus" (з обмеженим прийомом):
www.zvs.de/Studienangebot/Angebot.htm

Інформація щодо визнання іноземних документів про освіту:
www.deutsch-als-fremdsprache.de/daf-links/linksammlung/pruefung.php3
www.kmk.org/zab/home.htm
www.anabin.de

Інформація щодо визнання попередньо набутих знань - ECTS:
www.europa.eь.int/comm/edьcation/programmes/socrates/ects_de.html

Онлайн-курс: Німецька як мова науки для підготовки до навчання та наукового керівництва:
www.uni-deutsch.de

Інформацію щодо процедури допуску до навчання Ви знайдете тут:
www.daad.de/deutschland/de/2.3.1.html
www.Studienkollegs.de
www.zvs.de

DAAD Partner
Карта сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK