deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Studieren und Forschen in Deutschland Home

Німецька мова посідає значне місце у науці. Німецька як мова науки та спілкування спеціалістів різних галузей відіграє значну роль у науці та освіті.

Німецька як мова науки в XIX сторіччі мала велике значення у світі, навіть більше за французьку та інколи за англійську. Німецька була необхідна у вивченні природничих а також гуманітарних наук. Німецькою публіковалися міжнародні фахові журнали, колеги з одного фаху спілкувалися між собою німецькою, у таких галузях як археологія, філософія, соціальні науки та медицина всі важливі поняття та теорії були cформульовані саме німецькою мовою. Але і в професійній сфері потрібна була німецька. Так, японські лікарі використовували німецьку для ведення медичних карток пацієнтів. Сьогодні міжнародною мовою науки стала англійська. Все ж і сьогодні німецька як мова науки грає важливу роль углобальній мережі міждисциплінарних та міжнародних кооперацій. Сучасне німецьке суспільство є науковим суспільством: наука та дослідження посідають значне місце у суспільному житті Німеччини.

Німецькі лауреати Нобелівської премії

Німецька мова є важливою для світу науки і культури, про це свідчить кількість німецькомовних лауреатів Нобелівської премії: 30 Нобелівських премій з хімії, 25 з медицини, 21 з фізики, 10 з літератури та 8 Нобелівських премій миру.

Німецька як мова комунікації

У майбутньому німецька мова збереже свій статус мови комунікації в Європі, не лише з німецькомовними сусідами, але й зі Сходом. Вже зараз існують проекти, які фінансуються з боку ЄС та які спеціально тренують рецептивний аспект володіння мовою (читання). Розвиток навиків читання допомагає орієнтуватися у фахових текстах та брати участь у наукових дискусіях.

Вивчення німецької мови варте того

Вивчення німецької як мови науки є непростим завданням, але воно себе виправдає.

  • Для того, хоче зрозуміти твори великих німецьких класиків мовою оригіналу, є необхідними навики читання німецькою: "Фауст" Гете, "Капітал" Маркса, "Теорія відносності" Ейнштейна, "Тлумачення сновидінь" Фрейда, словник братів Грімм - лише деякі приклади, які є зразками світової класики і які заклали підгрунтя для розвитку науки.
  • Німецькі дослідники досягли великих успіхів у науці. Багато науковців опублікували результати своїх досліджень німецькою мовою, часто навіть тоді, коли німецька не була їх рідною мовою. Тому знання німецької мови допомагають при вивченні історії досліджень багатьої дисциплін.
  • Німецька як мова науки важлива для фахових дискусій. В той час, як спілкування в галузі теоретичних природничих наук відбувається по всьому світу англійською, в галузі прикладних природничих наук (наприклад, лісове господарство) необхідною є німецька мова. Лише так може відбуватися спілкування між експертами та зацікавленими особами. У деяких гуманітарних дисциплінах німецька як мова науки і сьогодні лишається домінуючою. Класична філологія, археологія, музикознавство, філософія або лютеранська теологія є тими галузями, для яких німецька мова досі лишається мовою міжнародного спілкування. У діючій на сьогодні в США рекомендації щодо устаткування університетських бібліотек 21% літератури у класичній філології є німецькомовною.
  • Тому, хто може читати і розуміти німецьку, відкривається широкий науковий світ класичної та сучасної науки. Тому більше 40% науковців у США радять своїм студентам вивчати німецьку мову. У Польщі та Угорщині таких близько 70 %.

Подальша інформація щодо ролі німецької мови в науці
Campьs-Germany є інформаційним порталом на теми науки, навчання та життя в Німеччині. Інформація, адреси та практичні поради (п´ятьма мовами):
www.campus-germany.de

Research-in-Germany пропонує інформацію щодо проведення досліджень в Німеччині, корисні адреси, лінки до університетських та позауніверситетських закладів та практичні поради щодо наукового перебування (трьома мовами):
www.forschungsportal.net
www.research-in-germany.org

Kompetenznetze дає інформацію про представництва світових високопрофесійних спеціалізованих інституцій в Німеччині. Як путівник в галузі інновацій, інвестицій та освіти портал представляє новини, інформаційний матеріал та контактні адреси (двома мовами):
www.kompetenznetze.de

Wissenschaft-im-Dialog, створений за ініціативою Спілки сприяння німецькій науці, дає інформацію про наукові інституції та конференції та пропонує загальну інформацію щодо стану науки в Німеччині (двома мовами):
www.wissenschaft-im-dialog.de

Рейтинг Фонду ім. Гумбольдта 2002 з "Найважливішими адресами для проведення наукових досліджень" за даними стипендіатів фонду (двома мовами):
www.avh.de/de/aktuelles/presse/pn_archiv_2002/2002_14.htm
www.humboldt-foundation.de/avh/ranking2002.htm

Ульріх Аммон: "Витіснення німецької мови" - оцінка стану німецької мови як мови науки та її перспективи на майбутнє, читайте тут:
www.brasilalemanhaonline.com.br/idioma8.htm

Онлайн курс німецької мови в галузі науки для підготовки до навчання та проведення досліджень:
www.uni-deutsch.de

 
DAAD Partner
Карта сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK