Введення невеликих пробілів у Microsoft Word

Зверніть увагу! використовувані за замовчуванням пробіли в Microsoft Word - це і є маленькі символи, візуально вони менше того, що називається «короткий пробіл», а різницю з пробілом в ¼ (найменший символ) помітити на око практично неможливо.

Варіант 1: Заміна символів

У Microsoft Word можуть використовуватися пробіли чотирьох видів: довгі, короткі, четвертні (1/4) і стандартні (звичайні). Саме останні ставляться за замовчуванням при натисканні відповідної клавіші на клавіатурі, і вони &8212; маленькі. Візуальну різницю між ними можна помітити на зображенні нижче.

Как сделать маленькие пробелы в Ворде_001

Незалежно від того, чи хочете ви замінити на них символи більшого розміру або задіяти найменші, для початку потрібно роздобути недруковане позначення кожного такого знака. Для цього:

 1. Перейдіть на вкладку «Вставка» , Как сделать маленькие пробелы в Ворде_002

  Розгорніть меню»Символ" і виберіть пункт " інші символи» .

 2. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_003
 3. Перейдіть на вкладку " спеціальні знаки» , клікніть по вільному місцю документа (це повинна бути порожній рядок), виділіть знак " довгий пробіл» і натисніть на кнопку »вставити" . Как сделать маленькие пробелы в Ворде-004

  Клікніть по тому місцю документа, де виконувалася вставка, і натисніть «Enter» , щоб створити ще один порожній рядок. У вікні »Символ" виділіть " Короткий пробіл» і знову скористайтеся кнопкою »вставити" .

  Как сделать маленькие пробелы в Ворде_005

  Створіть ще один порожній рядок і вставте знак подібним чином " 1/4 пробілу» , після чого закрийте вікно »Символ" .

  Как сделать маленькие пробелы в Ворде_006

  Окремим рядком додайте звичайний пробіл.

  Как сделать маленькие пробелы в Ворде_007

  Читайте також: Вставка символів і спеціальних знаків в Майкрософт Ворд

 4. Відкрийте вкладку»Головна" і натисніть на кнопку " відобразити всі знаки» , розташовану в групі інструментів »Абзац" .
 5. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_008
 6. У текстовому документі будуть підсвічені спочатку невидимі знаки. Звичайні (як уже було зазначено, маленькі) пробіли-це точки, розташовані трохи вище центру рядка. Довгі і короткі-це невеликі кружечки, які розташовуються трохи вище; між собою вони відрізняються тим, що перший має невеликі відступи до і після; (до і після тире, як можна замінити на зображенні нижче, у нас стоїть звичайний пробіл).
 7. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_009
 8. Тепер наша з вами завдання полягає в тому, щоб замінити відступи одного розміру на інші, менші. Для цього:
  • У вкладці»Головна" клікніть по пункту »замінити" , щоб відкрити відповідне діалогове вікно;
  • Как сделать маленькие пробелы в Ворде_010
  • Виділіть в тексті той пробіл, який потрібно замінити на менший, скопіюйте його і вставте в рядок»знайти" . Обов'язково переконайтеся в тому, що вами використовується тільки цей символ;
  • Как сделать маленькие пробелы в Ворде_011
  • Далі в тій частині тексту, куди ми вставляли символи пробілів потрібного розміру, виділіть той, що вважаєте відповідним маленьким, скопіюйте і вставте його в рядок " замінити на» ;
  • Как сделать маленькие пробелы в Ворде_012
  • Виділіть мишкою ту частину тексту, в якій потрібно виконати заміну, і натисніть на кнопку " замінити все» у діалоговому вікні. За необхідності виконайте цю процедуру з усіма фрагментами документа, після чого це вікно можна закрити.
  Как сделать маленькие пробелы в Ворде_013
 9. Читайте також: пошук та заміна символів у Word

  На цьому завдання заміни великих або звичайних прогалин на менші можна вважати вирішеною.

Варіант 2: комбінація клавіш

Якщо вам потрібно досить часто вводити з клавіатури прогалини, які відрізняються за розміром від стандартних маленьких (наприклад, короткі або четвертні), доцільно буде задіяти для цієї мети гарячі клавіші. Попередньо їх потрібно налаштувати.

 1. Зробіть те саме, що і на початку попередньої інструкції-викличте вікно»Символ" і перейдіть в ньому у вкладку " спеціальні знаки» .
 2. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_014
 3. Клікніть по найменуванню пробілу, який ви хочете вводити з клавіатури, після чого скористайтеся кнопкою " комбінація клавіш» .
 4. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_015
 5. У віконці перейдіть в рядок " нова комбінація клавіш» і натисніть ті клавіші, які хочете використовувати для введення потрібного символу в подальшому. Зверніть увагу на те, що це повинна бути ще не задіяна в Ворді комбінація. Як варіант, можете спробувати " Ctrl + Пробіл» або " Ctrl + Alt + Пробіл» . Как сделать маленькие пробелы в Ворде_016

  Натисніть на кнопку " призначити» , щоб зберегти внесені зміни та закрити вікно перепризначення.

 6. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_017

  Тепер, коли Вам потрібно ввести пробіл відмінного від стандартного розміру, використовуйте задані вами гарячі клавіші.

  Читайте також: поєднання клавіш для зручної роботи в Ворді

Варіант 3: Автовиправлення

Якщо ж завдання введення нестандартних пробілів є перманентною, тобто вам потрібно, щоб кожен вводиться в процесі набору тексту пробіл був коротким або четвертним, доцільніше буде зробити так, щоб стандартні замінювалися на них автоматично в процесі друку.

 1. Виконайте дії з пунктів № 1-2 інструкції «Варіант 1» цієї статті, тобто зробіть так, щоб в документі були присутні знаки пробілів всіх доступних розмірів (або тільки стандартних маленьких і тих, які ви хочете використовувати замість них).
 2. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_018
 3. Далі, не залишаючи вкладки " спеціальні знаки» вікна »Символ" , виділіть той варіант пробілу, який хочете використовувати в якості основного, і натисніть на кнопку " автовиправлення» .
 4. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_019
 5. Якщо на обраний ви хочете замінювати звичайний пробіл, який за замовчуванням ставиться з клавіатури, введіть його в поле»замінити" . Якщо ж таким чином потрібно вчинити з відмінним від стандартного символом, попередньо скопіюйте його з того «списку», який був створений на першому кроці поточної інструкції.
 6. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_020
 7. Для того щоб внесені зміни вступили в силу, скористайтеся кнопками»додати" і «ОК» .
 8. Как сделать маленькие пробелы в Ворде_021

  Читайте також: функція автовиправлення в Microsoft Word

Варіант 4: видалення великих пробілів

Нерідко буває так, що в текстових документах, особливо якщо такі були завантажені з Інтернету, є відступи, розмір яких істотно перевищує стандартний. Це можуть бути як саме великі, так і банально подвійні або потрійні прогалини, а також знаки табуляції. Рішення такої проблеми гранично просте – спочатку ці знаки необхідно спеціальним чином «підсвітити», як це вже було продемонстровано раніше, а потім замінити їх на кращі. Більш детально про це-в представлених за посиланнями нижче статтями.

Детальніше: як позбутися від подвійних і великих прогалин в Ворді

Как сделать маленькие пробелы в Ворде_023

Варіант 5: зменшення міжсимвольного інтервалу

У разі якщо зробити маленькі прогалини потрібно для того, щоб максимально ущільнити текст в документі, можливо, більш відповідним або просто додатковим рішенням виявиться зменшення межсимвольного інтервалу – відстані між буквами, пунктуаційними знаками і словами (приклад показаний на зображенні нижче). Робиться це шляхом зміни відповідних значень в параметрах «шрифту» . Як саме – розповідається в окремій статті на нашому сайті, посилання на яку дана нижче.

Детальніше: як зменшити міжзнаковий інтервал у Word

Как сделать маленькие пробелы в Ворде_024

більше статей на цю тему: