Запуск файлів EXE на Linux

Крок 1: Встановлення Вина

Запуск файлів EXE в Linux &8212; завдання не є складним, однак невеликі труднощі полягають у пошуку інструментів, щоб впоратися з цим. Популярною програмою є Wine, і її аналогів майже немає, а існуючі невідомі практично нікому. Тому в сьогоднішній статті ми поговоримо саме про це рішення. Почати варто з його додавання в дистрибутив, оскільки за замовчуванням Wine відсутня в будь-якій збірці ОС, заснованої на Linux.

Спосіб 1: Менеджер додатків

Існує кілька доступних варіантів інсталяції Wine. Перший має на увазі використання менеджера додатків, який вбудований в популярні дистрибутиви, засновані на Debian або RedHat. В першу чергу розглянемо саме цей варіант, а здійснюється поставлена мета так:

 1. Відкрийте основне меню, клікнувши по відповідній кнопці, і запустіть звідти &171; менеджер додатків & 187; .
 2. Открытие менеджера приложений для установки Wine в Linux
 3. Пошукайте кнопку пошуку, щоб відкрити рядок для введення назви програми.
 4. Переход к поиску приложения Wine в Linux для дальнейшей установки
 5. Напишіть Wine і опустіться вниз по списку, щоб знайти підходящий варіант.
 6. Успешное нахождение приложения Wine в Linux для дальнейшей установки
 7. На сторінці програмного забезпечення вас цікавить кнопка &171; встановити&187; .
 8. Кнопка для начала установки на странице приложения Wine в Linux
 9. Для початку цієї процедури доведеться підтвердити справжність облікового запису, ввівши пароль.
 10. Подтверждение начала установки Wine в Linux через менеджер приложений
 11. Очікуйте завершення інсталяції. Дана операція займе кілька хвилин, оскільки Wine є об'ємним додатком.
 12. Ожидание завершения инсталляции приложения Wine в Linux через менеджер приложений
 13. Після натисніть на кнопку & 171; запустити & 187; , щоб виконати попередню конфігурацію.
 14. Открытие программы Wine в Linux после установки через менеджер приложений

Зараз давайте приступимо до розгляду альтернативного варіанту інсталяції, Якщо цей Вам не підходить, а про попереднє налаштування встановленого інструменту поговоримо в окремому кроці даного матеріалу.

Спосіб 2: офіційні репозиторії

Як відомо, програми в &171; менеджері додатків & 187; знаходяться в офіційних репозиторіях, а принцип їх установки заснований на термінальних командах. Саме їх і слід задіяти в тих випадках, коли немає можливості відкрити рішення з GUI або воно просто відсутня в використовуваному дистрибутиві. Не переживайте, управління консоллю не є чимось складним, в чому і упевнимося далі.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; зручним для Вас чином, наприклад, через меню додатків або гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для установки Wine в Linux через официальные репозитории
 3. У рядку, що з'явився, введіть sudo apt install wine-stable . Якщо ви використовуєте дистрибутив, заснований, наприклад, на RedHat, слід замінити пакетний менеджер APT на встановлений в поточній збірці. Це може бути, наприклад, YUM або Pacman.
 4. Ввод команды для установки Wine в Linux через официальные репозитории
 5. Підтвердьте дію, написавши пароль суперкористувача. Враховуйте, що Символи, що вводяться таким чином, ніколи не відображаються в консолі, проте існують і винятки. У деяких дистрибутивах при вказівці символів в рядку з'являються зірочки.
 6. Подтверждение установки Wine в Linux через официальные репозитории
 7. Ви будете повідомлені про збільшення кількості зайнятого простору. Підтвердьте це повідомлення, вибравши варіант D .
 8. Одобрение уведомления о занятом пространстве при установке Wine в Linux
 9. Очікуйте закінчення інсталяції. Під час цього не закривайте &171;Термінал&187; , інакше весь процес буде скинутий.
 10. Ожидание завершения установки программы Wine в Linux через терминал

На цьому інсталяція завершена. Є ще й інші альтернативні методи додавання Wine в операційну систему, але їх детальний розбір зараз не має сенсу, тому переміщаємося до наступного етапу.

Крок 2: перший запуск та налаштування вина

На щастя, більшість параметрів розглянутої програми вже налаштовані автоматично, а відсутні компоненти так само самостійно завантажуються. Однак користувачеві все-таки доведеться виконати кілька дій перед переходом до запуску EXE-файлів.

 1. Запустіть софт, наприклад, через & 171; менеджер додатків & 187; або ввівши його назву в консолі.
 2. Запуск программы Wine в Linux после установки через терминал
 3. Дочекайтеся завершення оновлення конфігурації. Під час Цього на екрані будуть з'являтися повідомлення про потребу інсталяції додаткових компонентів, включаючи.NET Framework і Gecko.
 4. Подготовка программы Wine в Linux для функционирования
 5. Після цього відобразиться графічне меню з Користувацькою конфігурацією. Тут присутні детальні описи кожного пункту російською мовою, тому ми пропонуємо розібратися з цим самостійно. Пов'язано це і з тим, що всі параметри встановлюються за бажанням користувачів.
 6. Пользовательская настройка программы Wine в Linux после установки через терминал

На цьому процедура конфігурації успішно завершена, а значить, можна переходити до безпосереднього запуску наявних EXE-файлів.

Крок 3: Запуск файлів EXE через Wine

Перед початком виконання поставленого завдання хочемо відзначити, що не варто розглядати Wine як повноцінний засіб роботи з програмами для Windows. Звичайно, він є емулятором, але споживання системних ресурсів при запуску софта піднімається в кілька разів, а також можуть бути відсутні будь-які опції, спочатку працюють в Windows. Далі ми розповімо про більш відповідні рішення для використання ПЗ в Linux, а зараз давайте все-таки розберемося з виконанням EXE-об'єктів.

 1. Відкрийте файловий менеджер і перемістіться до розташування необхідного файлу.
 2. Переход к файлу для его дальнейшего запуска Wine в Linux
 3. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт &171; відкрити в іншому додатку&187; .
 4. Переход к выбору приложения для запуска программы через Wine в Linux
 5. З'явиться окреме вікно & 171; Вибрати додаток&187; . Тут вас цікавить пункт &171; Wine & 8212; завантажувач Windows програм&187; .
 6. Выбор программы Wine в Linux в качестве средства запуска EXE-файла
 7. Якщо це вже повноцінний софт, він відкриється в новому вікні і їм можна управляти. У разі взаємодії з інсталятором почніть стандартну операцію установки.
 8. Установка EXE-файла в Wine в Linux для дальнейшего запуска
 9. Дочекайтеся закінчення цієї операції. Вона може зайняти багато часу, оскільки процесор в більшості ситуацій навантажується на максимум.
 10. Ожидание завершения установки программы EXE через Wine в Linux
 11. Після цього ви можете запустити програму через піктограму робочого столу, графічний інтерфейс Wine або меню програм.
 12. Запуск установленной через Wine в Linux программы для использования

Як вже було сказано раніше, запуск EXE-файлів &8212; не найкращий спосіб взаємодіяти з програмами в Linux. Зараз багато розробників створюють версії, коректно функціонують в різних дистрибутивах, проте часто їх немає в офіційних репозиторіях, тобто завантажити з менеджерів додатків такий софт не вийде. Доводиться завантажувати окремі DEB або rpm-пакети або ж взагалі вручну розпаковувати архіви. Не потрудіться відшукати збірку необхідного софта для вашого дистрибутива, а потім встановіть її, використовуючи інструкції з наведеної далі статті.

Детальніше: Встановлення програм у Linux

Це було все, що ми хотіли розповісти про запуск ПО Для Windows в Linux. Як видно, краще рішення всього одне, тому його і задіють абсолютно всі користувачі, які бажають реалізувати дану мету. Залишається тільки слідувати інструкціям, щоб без будь-яких проблем відкрити EXE-елемент і почати взаємодію з ним.

більше статей на цю тему: