Запуск скриптів формату SH в Linux

Крок 1: створення сценарію перевірки

Спочатку ми пропонуємо створити перевірочний скрипт, який в майбутньому будемо запускати. Звичайно, ви можете пропустити цей етап, якщо сценарій командного рядка вже є. Відзначимо, що зараз ми не будемо розбирати синтаксис мов програмування, а лише розповімо, що кожному під силу створити власний скрипт або вставити вміст в файл для подальшого його виклику за обставинами.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; зручним для Вас способом, наприклад, через меню програм або гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для ручного создания скрипта формата SH в Linux
 3. Тут використовуйте команду sudo nano script.sh , де nano & 8212; використовуваний текстовий редактор, а script.sh &8212; назва створюваного файлу. Можна створювати файл, наприклад, через той же vi або gedit , суті це не змінить, а назва елемента теж змінюється за особистими уподобаннями користувача.
 4. Команда для запуска текстового редактора перед созданием скрипта формата SH в Linux
 5. Підтвердьте цю дію, ввівши пароль від облікового запису суперкористувача, оскільки він виконується з аргументом sudo.
 6. Подтверждение запуска текстового редактора для создания скрипта формата SH в Linux
 7. Відкриється новий файл, в який можна вставити рядки скрипта. Нижче ви бачите стандартний приклад, відповідальний за виведення повідомлення &171;Hello world&187; . Якщо є вміст іншого характеру, просто вставте його в консоль, переконавшись, що всі рядки написані вірно.

  !/bin/bash
  echo "Hello world"

 8. Создание скрипта формата SH в Linux через текстовый редактор
 9. Після цього можна зберегти налаштування, затиснувши комбінацію клавіш Ctrl + O .
 10. Переход к сохранению скрипта формата SH в Linux после его создания
 11. Ім'я файлу змінювати не потрібно, оскільки його ми задали при створенні. Просто натисніть на Enter , щоб завершити збереження.
 12. Выбор названия для скрипта формата SH в Linux после его создания
 13. Залиште текстовий редактор через Ctrl + X .
 14. Завершение работы в текстовом редакторе после создания скрипта формата SH в Linux

Як бачимо, нічого складного в створенні власних скриптів для Bash немає, проте вся особливість полягає в знанні коду. Доведеться або писати його з нуля самому, або скопіювати готові рішення з вільних джерел. Після того, як скрипт успішно реалізований в файлі, можна сміливо переходити до наступного етапу.

Крок 2: Налаштування сценарію для утиліти env

Цей крок теж є не обов'язковим, проте без нього не обійтися користувачам, які задіють утиліту env для запуску сценарію. Без попередньої настройки він просто не відкриється, оскільки спочатку не були отримані відповідні дозволи. Додаються вони через команду sudo chmod ugo+x script.sh , де script.sh &8212; назва необхідного файлу.

Команда для предоставления доступа к скрипту SH в Linux перед его запуском

Не забувайте, що всі дії, що виконуються через аргумент sudo , вимагають підтвердження автентичності облікового запису через введення пароля суперкористувача. Після цього відобразиться новий рядок для запуску команд, що означає успішне застосування Налаштування.

Ввод пароля для подтверждения открытия доступа к скрипту SH в Linux

Крок 3: Запуск наявного сценарію

Перейдемо до основного кроку, який і полягає в безпосередньому запуску наявного скрипта. Для початку розглянемо просту команду, яка має вигляд ./script.sh і відповідає за запуск файлу з поточного місця розташування. Результат виведення ви бачите на наведеному нижче скріншоті. За приклад ми взяли створений раніше сценарій. За тим же принципом можна вказати і повний шлях до об'єкта, щоб рядок змінилася, наприклад, на /home/user/script.sh .

Команда для открытия скрипта SH в Linux из текущей папки

Linux має системну змінну PATH. У неї входить ряд папок, що відповідають за виконання найрізноманітніших дій. Одна з них називається /usr/local/bin і використовується для ручної інсталяції програм. Якщо ви не бажаєте постійно вказувати повний шлях до скрипту для його активації, просто додайте його в одну з папок PATH. Для цього використовується рядок cp script.sh /usr/local/bin/script.sh .

Команда для перемещения скрипта формата SH в Linux в папку переменной

Після цього запуск буде доступний шляхом простого введення назви файлу з урахуванням розширення.

Запуск скрипта формата SH в Linux после успешного переноса в папку переменной

Другий метод відкриття полягає в одночасному виклику оболонки. Вам слід переміститися в директорію зі скриптом і написати bash script.sh . Цей метод хороший тим, що дозволяє не вписувати повний шлях до об'єкта або попередньо додавати його у відповідні директорії path.

Запуск скрипта формата SH в Linux вместе с оболочкой

Це все, що ми хотіли розповісти про взаємодію зі скриптами в Linux. Вам залишається тільки створити відповідний файл або відкрити вже наявний, використовуючи наведені вище рекомендації.

більше статей на цю тему: