вирішення проблем із завантаженням Ubuntu

Перегляд журналу завантаження

Якщо операційна система раптом перестала завантажуватися, в першу чергу слід з'ясувати причину виникнення помилок. На жаль, це виходить зробити далеко не завжди, проте все одно варто спробувати перевірити журнал завантаження, щоб визначити можливі проблеми. Ми рекомендуємо виконати поставлене завдання перед безпосереднім переходом до розбору зазначених далі методів.

 1. Перезавантажте комп'ютер і негайно натисніть на F8 або Esc , щоб відкрити параметри запуску. Якщо на ПК встановлено кілька дистрибутивів, або, наприклад, ще й Windows 10, можна просто дочекатися появи завантажувача GRUB. Тут вас цікавить рядок &171;Додаткові параметри для Ubuntu&187; . Сьогодні ми візьмемо за приклад саме Ubuntu, а якщо використовувана ОС відрізняється від згаданої, необхідно врахувати особливості її запуску, графічного інтерфейсу і різницю в синтаксисі команд, яка найчастіше не є критичною і повністю відповідає зазначеним далі.
 2. Переход к дополнительным параметрам загрузки Ubuntu при решении проблем с запуском
 3. Далі вам потрібно відшукати рядок ядра з припискою &171;Recovery Mode&187; . Використовуйте стрілки на клавіатурі, щоб переміщатися між пунктами, а потім натисніть на Enter Для активації.
 4. Запуск Ubuntu в режиме восстановления при исправлении проблем с загрузкой
 5. У меню відновлення запустіть командний рядок у кореневому режимі. Для цього просто виберіть відповідний рядок і знову натисніть на Enter .
 6. Переход к командной строке в режиме восстановления Ubuntu
 7. Ще одне натискання на Enter необхідно для продовження запуску командного інтерпретатора.
 8. Подтверждение запуска командной строки в режиме восстановления Ubuntu
 9. Використовуйте команду journalctl -xb , щоб переглянути журнал записів.
 10. Использование команды для просмотра журнала загрузок Ubuntu
 11. Серед усіх рядків знайдіть повідомлення про помилки. У майбутньому надану там інформацію слід використовувати для пошуку оптимального рішення.
 12. Просмотр журнала загрузок Ubuntu в режиме восстановления
 13. Додатково можна ввести cat /var/log/boot.log . В результаті ви побачите повідомлення, які виводилися на екран під час завантаження операційної системи. Ця команда стане в нагоді всім тим користувачам, хто при включенні комп'ютера спостерігає просто чорний екран. Відповідні повідомлення теж знадобляться під час пошуку виправлення.
 14. Команда для просмотра текстового файла сообщений загрузки Ubuntu в режиме восстановления
 15. Остання утиліта запускається через dmesg і показує журнали ядра. Вона не така ефективна, як дві наведені раніше, але здатна допомогти при виявленні глобальних проблем.
 16. Просмотр сведений о логах ядра в режиме восстановления Ubuntu

Тепер, відштовхуючись від отриманої інформації, можна переходити до вирішення неполадки. Далі ми пропонуємо вивчити найпоширеніші методи, що виправляють популярні помилки. В кінці статті ми обов'язково представимо підказки для тих, хто так і не зміг знайти рішення і у кого Убунту досі не запускається.

Спосіб 1: Перевірка вільного місця

Особливу увагу до першого варіанту потрібно звернути користувачам, хто зіткнувся з проблемами завантаження операційної системи після установки оновлень або будь-яких програм. Справа в тому, що Убунту дуже чутлива до закінчується місця на локальних сховищах, тому може відмовитися запускатися, якщо на диску залишилося менше 2 гігабайт вільного простору. Перед видаленням файлів потрібно перевірити цю теорію, а потім вже зайнятися очищенням простору.

 1. Спочатку потрібно записати ОС на флешку, створивши LiveCD. З цього образу і буде відбуватися завантаження. Детальні інструкції по цій темі на прикладі з Ubuntu ви знайдете, перейшовши за вказаною нижче посиланням.
 2. Завантаження Ubuntu з LiveCD

 3. Після запуску LiveCD виберіть режим ознайомлення з системою, попередньо визначивши оптимальну мову інтерфейсу.
 4. Запуск Ubuntu в режиме ознакомления для решения проблем с загрузкой
 5. Запустіть &171;Термінал&187; зручним для Вас методом, наприклад, через гарячу клавішу Ctrl + Alt + T або значок в меню додатків.
 6. Переход к терминалу Ubuntu для проверки состояния дисков
 7. Використовуйте команду df -h , щоб відобразити список дисків з інформацією про зайнятий і вільний простір.
 8. Ввод команды в терминале Ubuntu для просмотра списка дисков
 9. Ознайомтеся з отриманими рядками, щоб вирішити, чи дійсно місце на носії закінчується.
 10. Определение свободного места на дисках в терминале Ubuntu
 11. Якщо несправність дійсно полягає в просторі, що закінчується, перемонтуйте файлову систему в режим для читання і запису, вказавши mount -o remount,rw / . Після цього можна переходити до видалення непотрібних файлів, програм або каталогів. Скористайтеся наведеними далі інструкціями, щоб розібратися з принципами виконання цієї операції.
 12. Команда для монтирования файловой системы при решении проблем с загрузкой Ubuntu

Детальніше:
створення та видалення файлів у Linux
видалення каталогів у Linux
видалення пакетів у Linux

Спосіб 2: виправлення пакетів

Як відомо, пакети в Ubuntu, основні компоненти, що відповідають за запуск утиліт і програм, включаючи і системні елементи. Якщо трапилася якась поломка з важливими пакетними файлами, цілком ймовірно, що ОС не завантажиться. Виправити цю ситуацію можна наступним чином:

 1. У консолі напишіть dpkg --configure -a і натисніть на Enter .
 2. Команда для решения проблем с работой пакетов в ознакомительном режиме Ubuntu
 3. Дочекайтеся завершення сканування та виправлення неполадок. Додатково треба Вставити команду sudo apt -f install .
 4. Вторая команда для решения проблем с работой пакетов при восстановлении работы Ubuntu
 5. Після цього рекомендується перевірити всі оновлення і інсталювати їх через sudo apt update && sudo apt full-upgrade .
 6. Команда для установки последних обновлений при восстановлении пакетов Ubuntu
 7. При цьому обов'язково наявність активного підключення до Інтернету, щоб всі компоненти були успішно завантажені.
 8. Ожидание установки последних обновлений при восстановлении пакетов Ubuntu

Залишається тільки перезавантажити систему в нормальному режимі, попередньо вилучивши флешку з LiveCD, щоб перевірити дієвість цього методу. Якщо ОС стартувала успішно і вхід в неї пройшов нормально, значить, проблема була вирішена і можна переходити до звичайного взаємодії з Ubuntu. В іншому випадку переходите до наступних методів.

Спосіб 3: перевірка файлової системи

Іноді розглянута сьогодні проблема пов'язана з пошкодженнями файлової системи. Вони можуть бути незначними, однак це не заважає їм перешкоджати коректної завантаженні ОС. Якщо при перегляді журналу подій ви виявили повідомлення, що повідомляє саме про неполадки ФС, необхідно виконати такі дії:

 1. В режимі LiveCD через консоль пропишіть команду fsck -a /dev/sda1 , де /dev/sda1 &8212; необхідний диск або логічний обсяг для перевірки.
 2. Команда для запуска проверки накопителя Ubuntu
 3. Підтвердьте продовження сканування, просто натиснувши на клавішу Enter .
 4. Подтверждение запуска проверки накопителя для Ubuntu
 5. Ви будете повідомлені про те, що перевірка успішно завершена, а знайдені помилки виправлені.
 6. Результаты проверки файловой системы Ubuntu при исправлении проблем с запуском

Після цього можна переходити до завантаження ОС в звичайному режимі і перевіряти, чи принесли вироблені тільки що дії потрібний ефект.

Спосіб 4: Видалення несумісних графічних драйверів

Іноді вбудоване в Linux засіб по завантаженню драйверів встановлює несумісне з обладнанням ПО Або це може зробити користувач вручну, бажаючи розширити функціональність відеокарти. Якщо проблема пов'язана з цими файлами, під час завантаження ОС буде відображатися тільки чорний екран, а оптимальне виправлення цієї ситуації &8212; повне видалення проблемних драйверів.

 1. Власникам графічних адаптерів від NVIDIA в Live-режимі слід ввести apt purge nvidia* і натиснути на Enter .
 2. Команда для удаления драйверов видеокарты при восстановлении работы Ubuntu
 3. Після з'явиться повідомлення про те, що всі пакети, пов'язані з виробником відеокарти, були видалені.
 4. Успешное удаление драйверов видеокарты при восстановлении Ubuntu
 5. Власникам відеокарт від AMD потрібно поміняти вміст рядка на apt purge fglrx*
 6. Команда для удаления драйверов видеокарты AMD при восстановлении работы Ubuntu

Спосіб 5: зміна файлу /etc/fstab (для досвідчених користувачів)

Цей метод краще використовувати тільки тим користувачам, хто вже стикався з необхідністю редагування конфігураційних файлів і точно знає, що робити при виникненні проблем з порушенням цілісності записів розділів. Якщо журнал завантаження відображає повідомлення &171;Dependency failed for /dev/disk/by-uuid/f4d5ddc4-584c-11e7-8a55-970a85f49bc5&187; , з цього можна зробити висновок, що одна з файлових систем не монтується. У більшості випадків це пов'язано з неправильно зазначеної записом в конфігураційному об'єкті. Виправте це, перевіривши вміст файлу /etc/fstab . Запускається він через LiveCD за допомогою редактора vi або nano . Замініть неправильно зазначені розділи жорсткого диска, якщо такі були виявлені.

Спосіб 6: відновлення завантажувача GRUB

GRUB &8212; завантажувач, який відповідає за коректний запуск будь-якого дистрибутива Linux. Його поломку може провокувати установка другої операційної системи або порушення цілісності певних файлів. У таких ситуаціях на екрані відразу ж з'являється повідомлення про те, що GRUB не в змозі активувати оболонку. На нашому сайті є окреме Керівництво по його відновленню, де наведено кілька робочих методів. Вам залишається вибрати оптимальний і слідувати інструкціям.

Детальніше: відновлення GRUB в Ubuntu

На цьому ми закінчимо розбір основних методів вирішення проблем із завантаженням Ubuntu. Якщо в цьому матеріалі ви не знайшли відповідного рішення, але при цьому маєте результат видачі журналу, про який ми говорили на самому початку, слід звернутися за допомогою до офіційної документації дистрибутива або на відомі форуми. Додатково можна залишити коментар під цією статтею, описавши детально свою неполадку, а ми постараємося надати рішення в максимально короткий термін.

більше статей на цю тему: