Що робити, якщо Q-Flash не бачить флешку

Спосіб 1: форматування в FAT32

Однією з особливостей засобу Q-Flash є необхідність використання файлової системи FAT32. Якщо цільова флешка відформатована в іншу (exFAT або NTFS), утиліта прошивки BIOS не зможе її розпізнати.

 1. Підключіть накопичувач до комп'ютера і переконайтеся, що він визначається коректно.
 2. Распознавание накопителя для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash
 3. Далі викличте " цей комп'ютер» - наприклад, через »пошук" . Открытие этого компьютера для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash

  Знайдіть в переліку знімних накопичувачів потрібний вам, клікніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть " форматувати» .

 4. Начать форматирование накопителя для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash
 5. У вікні форматування у випадаючому списку «файлова система» виберіть «FAT32» , потім зніміть прапорець з опції " швидке (очищення змісту»" . Інші параметри залиште за замовчуванням і натисніть »почати" . Настройки форматирования накопителя для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash

  Підтвердьте операцію.

 6. Подтвердить форматирование накопителя для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash
 7. Зачекайте, поки процес форматування завершиться. Спробуйте повторити процедуру оновлення ПЗ-тепер флешка повинна розпізнаватися.
 8. Як показує практика, неправильний формат файлової системи є найчастішою причиною розглянутої проблеми.

Спосіб 2: Увімкнення або вимкнення Legacy USB у BIOS

Для забезпечення сумісності Сучасні Біоси працюють в двох режимах: UEFI, який потрібно для роботи Windows 8 і вище, і так званому Legacy, призначеному для застарілих ОС. Останній часом і є причиною, по якій Q-Flash може не розпізнавати носій з оновленням прошивки.

 1. Вийміть флешку і перезавантажте комп'ютер. Далі зайдіть в БІОС будь-яким прийнятним для вас методом.

  Детальніше: як зайти в BIOS на комп'ютері

 2. Після завантаження інтерфейсу управління системною платою перейдіть на вкладку «BIOS Features» . У різних варіантах мікропрограми цей пункт може називатися &171;Advanced BIOS Features&187; або просто &171;BIOS&187; .
 3. Перейти в настройки BIOS для решения проблес с разпознаванием флешки Q-Flash
 4. Далі перегорніть перелік опцій і знайдіть пункт «Boot Mode Selection» (також може називатися &171;Boot Option Control&187; або &171;Storage Boot Option Control&187; ). Зайдіть в нього і перевірте, який режим активний. Для роботи флешки в Q-Flash бажано вибрати варіант «Legacy only» . Настроить BIOS для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash

  Якщо ж цей параметр і встановлений, виберіть інший-наприклад, «UEFI & Legacy» .

 5. Збережіть параметри пунктами «Save & Exit» - «Save & Exit Setup» або натисканням на клавішу F10 .
 6. Сохранить настройки BIOS для решения проблем с разпознаванием флешки Q-Flash

  Зачекайте, поки комп'ютер буде перезавантажений, потім спробуйте повторно виконати оновлення БІОС – якщо проблема полягала в режимі роботи USB, зараз все повинно вийти.

Спосіб 3: усунення апаратних неполадок

Найрідкіснішою і неприємною причиною розглянутої проблеми є апаратні збої материнської плати або самої флешки. Алгоритм діагностики та усунення виглядає так:

 1. Спочатку просто спробуйте використовувати інший роз'єм для підключення прошивки. Також з'єднайте його з комп'ютером безпосередньо, без використання хабів і подовжувачів.
 2. Окремо перевірте всі USB-порти на платі, підключивши свідомо працездатну периферію.
 3. Таким же чином перевірте і саму флешку на іншому ПК або ноутбуці з повністю робочими роз'ємами.

При виявленні неполадок з платою доведеться звернутися в сервісний центр (там же можуть і прошити Біос), а несправну флешку можна просто замінити.

більше статей на цю тему: